Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 116km/h. Kierowca BMW stracił prawo jazdy

Mandatem w wysokości 2000 złotych i 14 punktami, został ukarany 24-latek kierujący BMW, który pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 116km/h. karnych. Mężczyzna na trzy miesiące stracił też prawo jazdy.

W czwartek po godzinie 19.00, policjanci z Zamościa kontrolujący prędkość na Alejach 1 Maja, zarejestrowali osobowe BMW poruszające się w obszarze zabudowanym z prędkością 116 km/h. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą pojazdu siedział 24-latek.

–  Funkcjonariusze poinformowali kierującego o wyniku pomiaru prędkości i na najbliższe 3 miesiące zatrzymali należące do kierującego prawo jazdy. 24-latek z gminy Miączyn otrzymał również mandat w wysokości 2000 złotych i 14 punktów karnych – przekazała asp. szt. Dorota Krukowska – Bubiło oficer prasowy KMP w Zamościu.

Nadmierna prędkość to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego policjanci w trosce o bezpieczeństwo na drodze, podczas codziennych służb, szczególną uwagę zwracają na kierujących, którzy w terenie zabudowanym poruszają się zdecydowanie szybciej niż zezwalają na to przepisy.

– Apelujemy o przestrzeganie przepisów mówiących o dopuszczalnej prędkości jazdy – dodała asp. szt. Dorota Krukowska – Bubiło.

14 komentarzy

 1. Kierowca BMW stracił prawo jazdy… a samochodu nie…
  Policjanci, jutro, po jutrze macie szansę na bis.

 2. Kolejny pechowiec w aŁdi/BMWu. Jeżeli nie samobójcy rzucający się im pod koła na PdP, to policja/piesi/rowerzyści prowokują ich do łamania przepisów.

 3. Bzdura, nadmierna prędkość nie jest przyczyną wypadków. Za to gwałtowna utrata tej prędkości już tak.
  Jadąc te 100km/h obok ściany wypadku śmiertelnego nie będzie, ale już uderzając w ścianę przy tej prędkości możemy spowodować wypadek śmiertelny. Jednak to nie „prędkość zabija”, zabija gwałtowna utrata prędkości.

  • Trudno jest utracić dużo prędkości, gdy się jedzie powoli.

  • Muszą tak gadać , że prędkość ,bo za prędkość można wyciągać kasę . Hajs się musi zgadzać przecież.Nawet jakby wszyscy zaczęli jeździć przepisowo i nie byłoby wypadków(w kampaniach niby o to chodzi ) to wpadliby szybko na coś innego żeby tylko szuflować do skarbca

   • „wpadliby szybko na coś innego” – no i o to właśnie chodzi. Jeżeli udało by się oduczyć uczestników ruchu jednych nieprawidłowych zachowań (np. zbyt szybkiej jazdy), to policja zwracałaby większą uwagę na inne (np. na rowerzystów jeżdżących po chodnikach). Wtedy rowerzyści przestaliby jeździć chodnikami, a policja wzięła się za zielone strzałki, albo parkowanie.
    I tak aż do skutku, aż ludzie nauczyli by się poruszać prawidłowo. Co w tym jest dla ciebie spiskowego?

  • Serio jesteś tak ograniczony? A jeżeli uderzysz kogoś z taką prędkością, to mamy się martwić o ciebie, czy o tych, których przypadkowo naraziłeś na utratę życia lub zdrowia?

 4. 1 maja zamojska krzaczory tam zawsze zbierają do skarbony

 5. Do tiromaniak77

  To działa w przypadku kierowcy ( kierowców ) lub ewentualnie pasażerów samochodu lub samochodów . W przypadku potrącenia np pieszego , rowerzysty już nie . Tu chyba nie wchodzi w grę gwałtowna utrata predości ale inne prawa fizyki.

 6. … na 3 m-ce powinien stracić też auto, potem jeszcze zapłacić za parking

 7. Pięknie rozpoczęty rok szkolny

 8. Zamoyskie taka biedota a na BMW stać.

 9. Korzysta z dobrodzie1stw inwentarza a co z głową?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo