Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pędząc ponad 120 km/h staranował radiowóz, zginęła policjantka. Kierowca stanie przed sądem

Krasnostawskim prokuratura oskarżyła Sylwestra A. o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Zginęła w nim policjantka. Akt oskarżenia skierowano do sądu.

Zakończyło się prokuratorskie śledztwo dotyczące tragicznego w skutkach wypadku, jaki miał miejsce w połowie października ub. roku na drodze krajowej nr 17 Lublin – Zamość. W Łopienniku Nadrzecznym doszło wtedy do kolizji. Na miejsce przyjechali policjanci z Krasnegostawu, aby wykonać czynności związane z tym zdarzeniem. Kiedy 32-latka oraz jej 37-letni kolega siedzieli w radiowozie i wypełniali dokumentację, policyjny pojazd został staranowany przez kierowcę renaulta.

Siła uderzenia była tak duża, że radiowóz obrócił się i zatrzymał na przeciwnym pasie. Tam uderzył w niego jeszcze jadący z naprzeciwka opel . Policjanci odnieśli ciężkie obrażenia ciała. Pomimo reanimacji, nie udało się uratować życia funkcjonariuszki. Do szpitala trafiły dwie osoby, funkcjonariusz oraz kierowca opla. Kierowcy renaulta nic się nie stało.

W trakcie prowadzonego przez prokuraturę śledztwa ustalono, że kierujący renaultem mieszkaniec gminy Fajsławice Sylwester A. wyprzedzał poruszającą się przed nim kolumnę ciężarówek. Biegli stwierdzili, że poruszał się on z prędkością ponad 120 km/h przy dozwolonych na tym odcinku drogi 90 km/h. Z ich opinii wynika jednoznacznie, że całą winę za wypadek ponosi 32-latek. Przesłuchani w tej sprawie świadkowie zeznawali, że radiowóz miał włączone sygnały świetlne i był dobrze widoczny.

Jak ustalono, Sylwester A. był już notowany za wykroczenia związane z naruszaniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas przesłuchania w prokuraturze mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia, nie przyznał się jednak do winy. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

2018-07-12 14:45:26
(fot. Policja)

Autor: redakcja

26 komentarzy

  1. Polucjanci zawsze niewinni … szkoda chlopaka, bekne za glupote policjantow.

    • zastanowiłoś się nad tym co napisałoś??? Piszę tak celowo gdyż człowiekiem cię nie można nazwać po takim wpisie.

  2. Nawet gdyby stali na samym środku to kiedy mieli włączone koguty to są pojazdem uprzywilejowanym i wszyscy mają ich wtedy omijać bo są w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Więc przestańcie wypisywać głupoty o niewłaściwym zaparkowaniu albo nie zabezpieczeniu. Jak ktoś pisał, że ekspresówka, autostrada itd. To nie jest ekspresówka ani tym bardziej autostrada! On miał na liczniku ponad 120 km/h i wyprzedzał kolumne tirów pomimo że zapewne widział ze coś się dzieje i mimo to za wszelką cene pędził żeby ich wyprzedzić. Jakoś nikt inny w nich nie wjechał!!! Tylko ten bandyta i morderca. Fakt jest taki, że zabił młodą i piękną kobietę. Odebrał życie matce dziecka. Dlaczego? Bo 2 min szybciej by dojechał do domu. Mam nadzieję, że zgnije w więzieniu chociaż Magdzie życia to nie wróci. Ale chociaż symboliczna sprawiedliwość. Bo o prawdziwej sprawiedliwości nie ma mowy bo powinien sam zrobić ze sobą to czego wszyscy by oczekiwali…