W poniedziałek rano na terenie gminy Rokitno w powiecie bialskim doszło do tragicznego pożaru parterowego domu, w którym życie straciła prawdopodobnie 93-letnia mieszkanka. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.
Radzyńscy kryminalni zatrzymali trzech obywateli Ukrainy w wieku 31, 32 i 55 lat, którzy na początku września włamali się do garażu w Radzyniu Podlaskim. Ich łupem padł m.in. luksusowy samochód marki Jaguar, alufelgi oraz elektronarzędzia o łącznej wartości niemal 20 tysięcy złotych.
W miejscowości Kozia Góra w gminie Wierzbica doszło do dachowania samochodu osobowego. Kierowca był trzeźwy, a jego 70-letni pasażer został przewieziony do szpitala.
Nietrzeźwy 22-latek kierujący peugeotem w Poniatowej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dom. Podróżujący z nim pasażer również był nietrzeźwy. Wkrótce sprawą tego zdarzenia zajmie się sąd.
W niedzielę po południu policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali czterech nastolatków, którzy poruszali się na quadach i motocyklach crossowych bez wymaganych uprawnień. Jeden z pojazdów nie był dopuszczony do ruchu i nie miał polisy OC, a kolejne dwa nie posiadały tablic rejestracyjnych.
Policjanci z Białej Podlaskiej zabezpieczyli znaczną ilość marihuany w miejscu zamieszkania 39-latka, który został zatrzymany na terenie Łomży. Podejrzanemu grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności.
Od chwili, gdy już prawie przed ośmioma dziesięcioleciami podjęto decyzję o budowie bursy, jej mury opuściły tysiące młodych ludzi, którzy tutaj na pewien okres znaleźli nie tylko swój drugi dom, ale i życzliwą opiekę pedagogów, sprawujących tu swą wychowawczą misję.
Dzielnicowy z Dołhobyczowa w błyskawicznym tempie rozwiązał sprawę kradzieży telefonu komórkowego pozostawionego przez klientkę sklepu na ladzie. Dzięki jego szybkiej reakcji właścicielka odzyskała swoją własność, a sprawca został zatrzymany.
Są tam, gdzie potrzebna jest pomoc – po powodzi, wichurze czy podtopieniach. W takich chwilach saperzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej ratują dobytek mieszkańców, zabezpieczają teren i przywracają drożność dróg. Gdy nie uczestniczą w działaniach kryzysowych, szkolą się, by w każdej chwili być gotowi do działania – także w warunkach bojowych. Łączą precyzję inżyniera z determinacją żołnierza, a ich motto „Zawsze gotowi, zawsze blisko” nabiera wyjątkowo praktycznego znaczenia.
Po raz kolejny w ostatnich dniach w tym miejscu zderzyły się dwa auta. Tak jak poprzednio, sygnalizacja świetlna już nie działała, a jeden z kierowców nie zwrócił uwagi na znaki. Na szczęście nie było rannych.
Sporej wielkości łoś pojawił się na drodze krajowej nr 19. Wszedł jednak tuż przed nadjeżdżające auta. Zwierzę nie przeżyło. Podróżującym pojazdami osobom nic się nie stało.
Auto wypadło z jezdni, zjechało na chodnik po czym uderzyło w betonowy słup latarni. Ten zaś przewrócił się i upadł uszkadzając zaparkowanego przy pobliskiej posesji renaulta. Pasażer zamiast do celu podróży, trafił do szpitala.
Na placu Zamkowym niemal gotowa jest już scena, na której we wtorek wystąpi 20 polskich artystów. Trwają teraz próby oświetlenia. Będzie to atrakcja miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Są już znane wstępne okoliczności wypadku na trasie Zamość - Tomaszów Lubelski. Droga będzie jeszcze przez około dwie godziny zablokowana.