Policja z Kraśnika poszukuje 20-letniej Anety Nowodworskiej, która 14 listopada 2025 roku wyszła z domu i do tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną ani znajomymi.
Policja prowadzi czynności w sprawie wpisu w mediach społecznościowych, który miał zawierać groźbę wobec prezydenta Karola Nawrockiego. Chodzi o zdjęcie z pistoletem i podpisem „do zobaczenia Karolku” pod fotografią prezydenta z meczu Polska–Holandia. Wpis został usunięty, ale w sieci wciąż krążą jego kopie.
Od 17 do 22 listopada 2025 r. w całej Polsce odbywa się Tydzień Świadomości Stopy Cukrzycowej. W Lubelskim Oddziale NFZ osoby z cukrzycą mogą bezpłatnie skorzystać z profilaktycznych badań stóp oraz uzyskać zalecenia dotyczące ich pielęgnacji i leczenia.
Nieformalna grupa Parlamentu Europejskiego ds. Mercosuru złożyła wniosek do TSUE. O sprawie poinformował europoseł Krzysztof Hetman.
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie zaprasza do udziału w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym pod hasłem „Odwiedź nas i zrozum las”, które odbędzie się w dniach 17–23 listopada 2025 r.
Na skrzyżowaniu ulic Związkowej i Bursaki doszło w sobotę rano do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Kolejna kolizja w tym miejscu, ponownie zwraca uwagę na wieloletni problem braku poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie.
Seniorka z Chełma padła ofiarą oszustwa telefonicznego, w wyniku którego straciła część swoich oszczędności. Policja prowadzi poszukiwania sprawców i przypomina o konieczności zachowania ostrożności przy rozmowach z osobami podającymi się za pracowników instytucji finansowych.
Na ul. Zemborzyckiej w Lublinie doszło do groźnego zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwa pojazdy osobowe. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala, a służby nadal pracują nad ustaleniem szczegółowych okoliczności zdarzenia.
Pociąg osobowy PKP Intercity Inka jadący z Warszawy do Lublina zderzył się z łosiem. Wypadek miał miejsce w okolicach Łukowa. Są spore utrudnienia w ruchu kolejowym.
Jechał wężykiem, w pewnym momencie auto zjechało do rowu. Świadkowie powiadomili o wszystkim policję. Badanie alkomatem wykazało, że 61-latek był pijany.
Już ponad trzy tygodnie na niezwykle newralgicznym zakręcie na ul. Sławinkowskiej wciąż utrzymuje się sytuacja zagrażająca bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego. Poza stwierdzeniem usterki i znikomym jej oznaczeniem służby niczego – wydaje się – nie uczyniły w tej sprawie.
Jest decyzja Rządu w sprawie zamkniętych przejść granicznych z Białorusią. Dwa z nich zostaną ponownie otwarte. Przy czym ich funkcjonowanie ma być cały czas monitorowane.
Kierowcy alarmują o zderzeniu aut na wysokości szpitala przy ul. Kraśnickiej. Jak ustaliliśmy, nikt nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.