Bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszył się Jarmark Świąteczny w Konopnicy. Trudno z resztą się temu dziwić, gdyż kilkudziesięciu wystawców zadbało, aby każdy wyszedł zadowolony.
W niedzielne popołudnie mieszkańcy Lublina mogli na własne oczy zobaczyć niezwykłe postacie Brodaczy ze Sławatycz, wywodzące się z ponad 100-letniej tradycji nadbużańskich obrzędów bożonarodzeniowych. Było dużo radości, uśmiechów, ale i nieco strachu, zwłaszcza u najmłodszych gości lubelskiego jarmarku świątecznego.
Na drodze krajowej nr 12 w kierunku przejścia granicznego w Dorohusku utworzyła się wielokilometrowa kolejka samochodów ciężarowych, która – w związku ze wzmożonym ruchem przedświątecznym – sięga około 20 kilometrów i wymaga stałego nadzoru policjantów.
Województwo Lubelskie stawia na rozwój współpracy gospodarczej z Chinami. Kluczowym elementem rozmów był terminal przeładunkowy w Małaszewiczach, pełniący istotną rolę na Nowym Jedwabnym Szlaku.
W piątek, 19 grudnia, w Trawnikach w powiecie świdnickim oficjalnie otwarto nowy żłobek gminny „Łączka Zajączka”. Placówka powstała z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy i została zrealizowana przy wsparciu środków rządowych oraz europejskich.
Ośrodek Szkolenia Policji w Lublinie zakończył ostatnią w tym roku edycję szkolenia zawodowego aspiranckiego. W kursie uczestniczyło 48 policjantów z garnizonu lubelskiego, którzy przez cztery tygodnie doskonalili wiedzę i umiejętności niezbędne do pełnienia służby w korpusie aspirantów. Zwieńczeniem szkolenia był egzamin końcowy – wszyscy uczestnicy pomyślnie go zdali, co otwiera im drogę do awansu na wyższe stopnie służbowe.
Już od lat Caritas Diecezji Siedleckiej organizuje spotkania wigilijne dla osób potrzebujących. Pierwsze z nich odbędzie się 23 grudnia 2025 r. przy ul. Warszawskiej 15 w Białej Podlaskiej o godz. 9:00, a drugie zaraz po nim - przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach o godz. 12:00. Tradycyjnie, obok kolęd, opłatka i życzeń, znajdą się świąteczne potrawy i paczki żywnościowe.
Od października 2025 roku w Polsce działa system kaucyjny obejmujący wybrane opakowania po napojach. Jego celem jest zwiększenie poziomu zbiórki i recyklingu oraz ograniczenie ilości odpadów trafiających do środowiska. Po pierwszych tygodniach funkcjonowania systemu można już wskazać zarówno jego dobre strony, jak i problemy, z którymi mierzą się konsumenci i handel.
28-letni mieszkaniec Łęcznej padł ofiarą oszustwa przy próbie zakupu biletów na mecz piłki nożnej. W wyniku nieuczciwej transakcji stracił 1240 zł. Sprawą zajmują się łęczyńscy policjanci.
Przed nami kilka dni z typową zimową aurą – w większości kraju dominować będzie małe i umiarkowane zachmurzenie, a lokalnie spodziewane są przelotne opady śniegu oraz słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatury pozostaną niskie, a wiatr miejscami porywisty, szczególnie na wybrzeżu i w obszarach podgórskich.
Zdrowych, spokojnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech w zgiełku i tempie naszego codziennego życia zajaśnieje Gwiazda Betlejemska, która oprócz narodzenia Zbawiciela, będzie nam zwiastować rodzinne ciepło, wzajemną pomoc i chwilę wytchnienia. […]
W niedzielę rano, 21 grudnia, na S17 w Niwie Babickiej samochód osobowy wypadł z drogi, na miejscu pracują służby ratunkowe. Występują utrudnienia z przejazdem na jezdni w kierunku Warszawy.
Prezydent RP podpisał ustawę, na którą od dawna czekali funkcjonariusze Służby Więziennej. Nowe przepisy przewidują wprowadzenie dodatku mieszkaniowego, który stanie się powszechnym świadczeniem dla osób zatrudnionych w jednostkach penitencjarnych w całym kraju.
Jak wskazuje resort rolnictwa, twarde NIE dla umowy z Mercosurem konsekwentnie podtrzymywane przez rządy Polski i Francji, determinacja grupy europarlamentarzystów z Krzysztofem Hetmanem i Dariuszem Jońskim na czele, ale też ofensywa dyplomatyczna Włoch i bezkompromisowa walka tysięcy rolników z 27 krajów UE. - Wszystko to razem lub każde działanie z osobna wpisało się w presję, której nie można było ignorować. Dziś, w przeddzień pierwotnie planowanego podpisania umowy z blokiem Mercosur mamy informację, że umowa z Mercosurem zostaje wstrzymana - przekazało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Sąd zdecydował o trzymiesięcznym tymczasowym aresztowaniu 40-letniego obywatela Polski, któremu przedstawiono zarzut zgłoszenia gotowości działania na rzecz obcego wywiadu. Zatrzymanie było efektem działań Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.