W trakcie mszy świętej ksiądz okrył głowę kocem i ruszył do wiernych z kropidłem. Wówczas w jego kierunku parafianie zaczęli sypać owies. W pewnym momencie doszło nawet do regularnej walki na wodę święconą i zboże.
W drugi dzień świąt policja zanotowała czterokrotnie więcej zdarzeń drogowych w porównaniu do Wigilii czy Bożego Narodzenia. W większości przypadków powodem było niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.
Na najbliższy wtorek, 30 grudnia, rolnicy z całego kraju zaplanowali ogólnopolską akcję protestacyjną. Żądają, by rząd stanął po stronie polskich rolników i obywateli, a nie taniego importu kosztem naszego bezpieczeństwa żywnościowego. Pikiety mają mieć charakter pokojowy.
Cztery zaparkowane na osiedlu samochody uszkodził w Boże Narodzenie 25-letni kierowca volkswagena. Teraz czekają go spore wydatki oraz odpowiedzialność karna.
Miłośnicy białego szaleństwa ruszyli na stoki. Działają już stacje narciarskie w Kazimierzu Dolnym i Chrzanowie, dziś rusza obiekt w Jacni a niebawem w Rąblowie.
Na drodze krajowej nr 17 w Izbicy doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, w wyniku którego jedna osoba została poszkodowana, a jezdnia w obu kierunkach jest obecnie zablokowana. Wprowadzono objazdy.
W miejscowości Płoskie na drodze krajowej nr 74 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego wprowadzono ruch wahadłowy. Na miejscu pracują służby ratunkowe.
Trwają poszukiwania 70-letniego mieszkańca Lublina, który zaginął w nocy z 23 na 24 grudnia i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną.
Po świętach wiele osób wraca do miejsc zamieszkania. Warunki pogodowe oraz wzmożony ruch na drogach zwiększają ryzyko kolizji i wypadków, dlatego policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wydał szereg ostrzeżeń meteorologicznych obowiązujących w województwie lubelskim. Ostrzeżenia dotyczą oblodzenia, silnego wiatru oraz opadów marznących.
Na obwodnicy Piask w powiecie świdnickim doszło do skrajnie niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierująca samochodem osobowym wjechała pod prąd i przez pewien czas poruszała się w kierunku Lublina, stwarzając poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.
Trwają intensywne poszukiwania 45-letniego mieszkańca Bobowisk w gminie Markuszów, który wyszedł z domu w piątek rano i do chwili obecnej nie powrócił ani nie skontaktował się z rodziną.
Dzięki wspólnym działaniom policji, strażaków oraz Straży Granicznej udało się odnaleźć 29-letniego mieszkańca gminy Urszulin, który znajdował się w poważnym kryzysie emocjonalnym.
Komenda Główna Policji opublikowała dane interwencji od Wigilii do drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia. Na drogach zginęło 12 osób w niemal 100 wypadkach. Najtrudniejszym dniem okazał się 26 grudnia, kiedy to na drogi wyjechały tysiące Polaków wracających do domów. Wczoraj doszło do 62 wypadków.