Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pacjenci musieli płacić za wodę i prąd, sprzątać korytarze, świat oglądali tylko przez okno. Szpital w Suchowoli łamał prawa

Pod koniec października Rzecznik Praw Pacjenta nałożył na Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli karę pieniężną w wysokości 210 000 zł. Stosowane przez szpital na kilku oddziałach praktyki naruszały zbiorowe prawa pacjentów.

34 komentarze

 1. Pytanie do osoby, która dziwiła się, że dla lekarza zarabianie kasy jest ważne, a nie tylko dobro pacjenta. Nie wiem, gdzie pracujesz, ale załóżmy, że w salonie samochodowym. Czy jeśli przyjdzie klient i przedstawi się jako lekarz, dasz mu samochód za darmo albo pół darmo? Czy jednak każesz mu wyłożyć pełna należność za pojazd? Bo jeśli tak, to on też musi zarobić te pieniądze żeby żyć co najmniej na poziomie kombinującego „przedsiębiorcy” bez wyksztacenia handlującego np. sprowadzanymi samochodami…

  • W salonie to właśnie lekarze i prawnicy domagają się najwyższych rabatów. kiedyś pytałem ” z jakie j racji, dlaczego”? często padała odpowiedź: zniżki się nalezą bo są lekarzami i tyle. (oczywiście nie wszyscy tak się zachowują)
   Kiedyś zadałem pytanie: Czy jak przyjdę do lekarza i powiem ze jestem sprzedawcą to dostanę rabat?
   Mina była bezcenna 🙂

 2. Czyja prawda? Chyba mediów.

 3. Mniemam,że tak jest w większości polskich placówek psychiatrycznych nawet tych w miastach wojewódzkich.oraz innch placówkach łamane są prawa człowieka ;przytułkach,domach dziecka,zakładach poprawczych.

 4. W Lubartowie płaci matka usluge hotelowa za to że śpi przy chorym dziecku na szpitalnej kozecce to jest wyzysk dopiero.

  • Tak jest w szpitalach dziecięcych. Zamiast się cieszyć że matka się zajmuje dzieckiem i mają mniej pracy to jeszcze wyciągają kasę. Mały problem jak dziecko jest tam na kilka dni ale widziałem takie przypadki że ludzie spali na siedząco na krześle przez całe tygodnie przy dziecku. To zwykła banda i tyle. W szpitalach dziecięcych panuje straszna znieczulica i jeśli trafisz z dzieckiem na oddział typu kardiologia albo neurologia to wszyscy mają gdzieś ciebie i twoje dziecko. To przykre ale znam to z autopsji.

 5. Glupota ludzka nie zna granic. Jak można brac pod uwage skargi pacjenta zamknietego na oddziale psychatrycznym. Chyba z byle powodu tam sie nie znalazl tak? A jak opowiedzialby zmyslona historie o znecaniu sie personalu nad nimi to rowniez wzieli by to pod uwage? Glupota i tyle, komuś brakowalo pieniedzy na nowego mercedesa i nalozyl kare na bogu ducha winny szpital.

  • Tez mi sie tak wydaje a te spacery to lepiej ze tego nie ma bo stach jak by jakis pacjent uciekl. Kobieta rodzi na podlodze tam kary nie ma a tu za jakies glupoty i takie sumy przeciez krzywdy im nie robili czy ich glodzili bili? Rzecznik to sam powinien sie przebadac…..

  • Wez pod uwage, ze tam sa tez bezbronni z uposledzeniem umyslowym, nie tylko alkoholicy i cwaniacy. Ci ludzie traktowani sa tam jak okropnie

   • ja telewizji bym tak nie dawał wiary zarzuty były do opłat i pracy dyrekcji… z tego co mi wiadomo warunki wcale nie są straszne tylko rzecznik się czepił. na necie jest że ten szpital otrzymał nagrodę w tamtym roku wysoko był na liście Forbesa to coś znaczy !!!! a tak naprawdę nikt nie wie kto złożył skargę i jak przeprowadzona była kontrola.. troszeczkę obiektywnie proszę podchodzić do sprawy,

Z kraju

Polityka i społeczeństwo