Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Otwierają lodowiska jedno za drugim. Dziś nie brakowało atrakcji i Mikołaja z prezentami (zdjęcia)

Mieszkańcy kolejnych miast w naszym regionie mogli dziś wyciągnąć łyżwy i ruszyć na lodowisko. Z okazji Mikołajek nie brakowało dodatkowych atrakcji.

W Mikołajki, zgodnie z tradycją, zostało uruchomione lodowisko, jakie powstało na Rynku Wielkim w Zamościu. Na łyżwiarzy czekały sportowe animacje, była też wizyta Świętego Mikołaja. Natomiast Dj Pex – Piotr Dużyński zadbał o świąteczny klimat. Pierwszego dnia wejście na taflę było bezpłatne, od jutra pobierane mają już być opłaty. Wiadomo, że w tym roku za korzystanie z obiektu trzeba będzie zapłacić więcej. Bilet normalny zdrożał z 20 do 24 zł, a ulgowy z 10 do 12 zł.

Od dziś można też korzystać z nowego lodowiska w Chełmie, które zostało ustawione na Placu Łuczkowskiego. W tym przypadku korzystanie z obiektu, podobnie jak wypożyczenie łyżew, jest bezpłatne. Miasto kupiło lodowisko ze środków zewnętrznych przyznanych na rewitalizację tego miejsca. Ma ona stanowić uzupełnienie świątecznych dekoracji zlokalizowanych w tej części Chełma.

– Serdecznie zapraszam wszystkich, szczególnie tych najmłodszych, do korzystania z lodowiska. Cieszę się, że w tym sezonie zimowym możemy udostępnić Państwu taką atrakcję – powiedział podczas otwarcia Jakub Banaszek, prezydent Chełma dodając, iż w piątek 8 grudnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie uruchomi główne, większe lodowisko, które znajduje się przy ul. Sienkiewicza.

Po latach powróciło też lodowisko do Tomaszowa Lubelskiego. Powstało ono przy Tomaszowskim Domu Kultury. Tu również nie zabrakło atrakcji. Była wizyta Mikołaja a na łyżwiarzy czekało mnóstwo niespodzianek. Jak wyjaśnia Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski, obiekt będzie czynny przynajmniej do końca roku. Na miejscu jest też możliwość wypożyczenia łyżew. Za wstęp nie trzeba płacić.

4 komentarze

  1. Bo bo bo bo BOLTISSIMO!!!!

    Super !!! Lodowiska są wspaniałe i fajnie, że powstają nowe w naszych lubelskich okolicach 🙂 Tylko bolty ubery i freenow usunąć z mapy, to będzie idealnie :)))

  2. Takie lodowiska zewnętrzne mają urok, nie to co w Lublinie w MOSiR, a jakby pięknie było gdyby na rynku takie powstało

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo