Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Połączyli sport, z dobrą zabawą i pomaganiem innym. Rodzinny Bieg Mikołajkowy już w niedzielę

W najbliższą niedzielę, 10 grudnia, na Stadionie w Parczewie odbędzie się „Rodzinny Bieg Mikołajkowy”. Ta wyjątkowa impreza charytatywna rozpocznie się w samo południe.

Rodzinny Bieg Mikołajkowy w Parczewie to impreza charytatywna, której celem jest zbiórka potrzebnych rzeczy dla parczewskiego szpitala. Dokładnie chodzi o wsparcie głównie Oddziału Dziecięcego i Dziennego Oddziału Psychiatrycznego.

W wydarzeniu wezmą udział m.in. policjanci, strażacy, ratownicy medyczni, żołnierze oraz leśnicy. Zaplanowano też pokaz motocykli, zarówno tych współczesnych jak też nieco starszych z Klubu Motocyklowego Panther MC. Wśród gości mają być też maskotki sierżanta Lamparta i komisarza Misia.

W inicjatywę bardzo aktywnie zaangażowała się społeczność lokalna w tym wiele firm i instytucji. Jak wyjaśnia nam jeden z organizatorów akcji, łącznie jest to ok. 300 osób. To sprawia, że wydarzenie z pewnością będzie przygotowane na najwyższym poziomie.

Postanowiono połączyć sport z dobrą zabawą i pomaganiem innym. Zadaniem uczestników będzie pokonanie w zespole trasy przełajowej o długości ok. 750 metrów. Grupy mogą składać się z 2 osób, w tym min. 1 osoby dorosłej i 1 dziecka, dwójki rodziców i dziecka czy też opiekuna np. z trójką dzieci. Konfiguracje są dowolne.

Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest dokonanie zgłoszenia oraz przekazanie darów na zbiórkę w dniu biegu. Mowa tu o kolorowankach, grach planszowych, farbach, kredkach, blokach rysunkowych białych i kolorowych oraz blokach technicznych, przyborach plastycznych, papierze ozdobnym, filcu, koronkach, ścinkach materiałów, koralikach, guzikach, mulinie, wstążkach, tasiemkach, serwetkach ozdobnych, naczyniach jednorazowych, czy też bonach na zakupy w sklepach z art. plastycznymi i biurowymi.

Wśród atrakcji zaplanowano m.in. pokaz wozów bojowych policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, pokaz motocykli współczesnych i zabytkowych, stoiska promocyjne, kiermasz ozdób świątecznych, pokaz umiejętności psów policyjnych, animacje taneczne, DJ czy też foto ściankę. Na wszystkich uczestników czekać będą medale. Nie zabraknie też gorących przysmaków.

Połączyli sport, z dobrą zabawą i pomaganiem innym. Rodzinny Bieg Mikołajkowy już w niedzielę

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo