Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Otrzymała SMS-a z informacją, że musi dopłacić do przesyłki. Straciła ponad 6 tys. złotych

Kolejna osoba padła ofiarą oszustów rozsyłających SMS-y z informacją o dopłacie do przesyłki. Mieszkanka powiatu bialskiego straciła ponad 6 tys. złotych.

W miniony weekend policjanci z bialskiej komendy przyjęli zgłoszenie o oszustwie na szkodę mieszanki Białej Podlaskiej. Kobieta otrzymała SMS-a z informacją o dopłacie do zamówionej przesyłki kwoty 1,29 zł.

Pokrzywdzona postanowiła wpłacić podaną kwotę, jednak podczas wykonania przelewu otrzymywała wiadomości, że wpisuje błędne kody. W rzeczywistości jednak przelewy z jej konta były wykonywane na znacznie wyższe kwoty.

Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzoną na kwotę ponad 6 tys. zł. Gdy zorientowała się, że padła ofiarą oszustów całą sprawę zgłosiła organom ścigania. Policjanci szukają oszustów oraz ustalają okoliczności sprawy.

(fot. pixabay.com)

5 komentarzy

  1. Nie rozumiem ludzi, jak można być takim naiwnym. Nic nie zamawiałem, to w nic nie klikam w żadnego sms, a nawet jeśli faktycznie się coś zamówiło i dostaliśmy takiego sms, to dzwoni się do nadawcy przesyłki lub spedytora, a nie klika jak chory koń w linki.
    Nigdy, ale to nigdy żadna firma spedycyjna nie wysyła sms o dopłacie za przesyłkę.

  2. Bo ludzie są naiwni i mało przebiegli , ty , ja tak byśmy zrobili najpierw się upewnili dlaczego mamy dopłacać na jakiej podstawie i dlaczego wcześniej nie informowali mnie czy ciebie o takiej sytuacji , ale są ludzie zaślepieni i nic nie kumający.

  3. Jak zamówiłeś przesyłkę i ją opłaciłeś to jest cena ostateczna!

  4. Barany są po to aby je strzyc . Amen.
    Co tu więcej pisać.

  5. Najgorsze jest to, że takie osoby mają prawa wyborcze…