690 680 960

Autobus komunikacji miejskiej uderzył w drzewo. Kierowca trafił do szpitala (zdjęcia)

W poniedziałek rano na ul. Dożynkowej w Lublinie doszło do groźnego wypadku z udziałem pojazdu komunikacji miejskiej. Na miejscu pracują służby ratunkowe, ulica jest częściowo nieprzejezdna.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 7:30 na ul. Dożynkowej w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd komunikacji miejskiej uderzył w drzewo. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, autobus linii nr 74 jechał w kierunku al. Spółdzielczości Pracy. W pewnym momencie, kiedy pojazd znajdował się na wysokości ul. Malwowej, zjechał nagle z jezdni i uderzył w rosnące na poboczu drzewo. Jak się okazało, kierowca zasłabł.

O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe, zaś pasażerowie ruszyli na pomoc mężczyźnie. Udało im się dostać do kierowcy, po czym zaopiekowali się nim. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Pojazdem podróżowało kilkoro pasażerów. Na szczęście nie odnieśli oni obrażeń ciała. Na miejscu pracują policjanci, występują utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112, nadesłane Marcin i Asia – dziękujemy!)

15 komentarzy

 1. Lepiej że w drzewko niż inny samochód czy pieszego.

 2. sms czy zaslabl po wczorajszym…..

 3. Ta zasłabł… jak zobaczę nagranie z monitoringu w autobusie to uwierzę.

 4. To powinien być ostatni kurs Pana Kierowcy nie tylko jako kierowca zawodowy, lecz nawet jako kierowca samochodu prywatnego. Dopuściłbym Panu możliwość kierowania rowerem. Odpowiednio dobrana intensywność może nawet pomóc na problemy z zasłabnięciami.

  • Po wpisie widać, że masz bardzo ograniczoną wyobraźnię i bardzo małe doświadczenie jako kierowca, w innym przypadku wiedziałbyś, że powodów może być co najmniej kilka:
   – usterka techniczna pojazdu
   – wystrzał opony – jako jedna z najbardziej prawdopodobnych usterek technicznych
   – zajechanie toru jazdy przez inny pojazd
   – zasłabnięcie
   – zagapienie się (z rożnymi tego przyczynami)
   etc…

  • A ty już wiesz, jak było, tak?

  • franio na prezesa wszystkich przemądrzałych inaczej. Chyba nigdy nie pojmiesz otaczającego cię świata i będzie żył w tym stanie umysłu długo

 5. Jeszcze nikt nie napisał, że: ” W tem MPK to jeżdżom jak chcom !!!”

  Jestem pierwszy !!!

 6. Brawo dla pasażerów! Jak widać a Lublinie nie ma samego buractwa a są odpowiedzialne, empatyczne osoby. Wasze postępowanie powinno być przykładem dla innych.

  • Pozwolę sobie zaznaczyc ze kurs byl z Łagiewnik w stronę Lublina więc pasażerowie nie byli z Lublina

 7. Franiu do kuchni, ale już!
  Po co mamo?
  Bo ci płatki na mleku stygnął!
  Oto całą prawda o naszym Franiu!!! 🤣😂

 8. za takie pieniądze jak zarabiają w MPK to też bym zasłabł. granda.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas