690 680 960

Ostatnie dni na zgłaszanie pomysłów. Mieszkańcy mogą wskazać, co w Lublinie warto zmienić na lepsze

Do Urzędu Miasta wpłynęło znacznie mniej projektów do budżetu obywatelskiego niż w latach ubiegłych. Nabór wniosków prowadzony jest tylko do poniedziałku.

Dobiega końca nabór projektów do 10. edycji budżetu obywatelskiego. Od 6 lutego mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na inwestycje, które powinny zostać zrealizowane na terenie miasta. W tym roku ratusz przeznaczył na ten cel ponad 14 mln zł. Podobnie jak w poprzedniej edycji budżetu, mogą to być projekty zarówno dzielnicowe, jak też ogólnomiejskie. Te pierwsze mają służyć osobom zamieszkującym daną dzielnicę, drugie zaś mają zaspokajać potrzeby większego grona mieszkańców lub miejsce ich realizacji nie jest przypisane do konkretnego terenu.

Jak wyjaśnia Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, na razie wpłynęło 51 projektów, w tym 42 dzielnicowe i 9 ogólnomiejskich. Oznacza to, że jest ich znacznie mniej niż w poprzednim roku, kiedy to głosować można było na 135 projektów, w tym 82 dzielnicowych i 53 ogólnomiejskich. Urzędnicy liczą jednak, że ich liczba jeszcze wzrośnie. Jednak czas na złożenie pomysłów upływa w poniedziałek 6 marca.

– Warto skorzystać z tej możliwości i podzielić się swoimi propozycjami. To dzięki aktywności i determinacji Lublinian poprawiamy jakość życia w naszym mieście. Czekamy na nowe pomysły mieszkańców, które mają szansę na realizację w 2024 roku – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak.

Projekty można składać poprzez formularz online znajdujący się na stronie decyduje.lublin.eu w zakładce Budżet Obywatelski, jak również za pośrednictwem platformy ePUAP do godziny 23.59, natomiast tradycyjnie, na papierowych formularzach, w Biurach Obsługi Mieszkańców do godziny 16.45. Ważnym załącznikiem do projektu jest lista co najmniej dwóch osób popierających go, przy czym jedną z nich jest sam autor lub autorka. W wersji elektronicznej wystarczy dołączyć skan takiego pisma.

(fot. lublin112)

26 komentarzy

 1. Poprzycinać drzewa na Daszyńskiego bo porosły ogromne w czasie wichur duże niebezpieczeństwo stwarzają dla stojących samochodów. Źle się parkuje bo gałęzie pod ciężarem liści często opierają się na dachach.
  Niektóre usychają co oczywiście też stwarza zagrożenie.
  Oczywiście było zgłaszane do spółdzielni Motor nie raz ale to śmiech….
  Obok jest park, nieużytki ptaki będą miały gdzie siedzieć, zresztą na drzewach na osiedlu nie ma gniazd uprzedzające pytania ekologów.

 2. Cały zarząd zmienić w RKS motor może w końcu zaczną grać i awansować.

 3. Zgłaszać do kogo? Do nieudaczników zatrudnionych za dobre pieniądze i którzy pomysły ludzi przekażą jako swoje, dostając premie i nagrody.

 4. duchowny ojciec

  projekt ratujacy mieszkancow: wysiedlic wszystkich na zachod tam jest lepiej platna praca, lepsze perspektywy, zamknac i zrownac miasto z ziemia, posadzic drzew, kiedys mi podziekujecie a wasze dzieci beda mi skladac poklony patrzac na ciagle zacofany wschod

 5. ustawić ograniczenie na al. Mazowieckiego do 20 km/h i więcej patroli.
  Trzeba zbierać kasę

  Można też na obwodnicy ograniczyć np do 30 km/h

 6. Można zwiększyć lotnisko w Lublinie aby więcej lotow było dziennie i więcej turystów zwiedzających aby odwiedzić Lublin Miasto Inspiracji

 7. Zgłaszam cały Lublin.

 8. A ja chciałabym żeby chodziły patrole i wlepiały mandaty za niesprzątanie po psie. Sama mam psa i nie ma jak spacerować, bo wszędzie stolce leżą. Zapłaciliby kilka razy w miesiącu po 500zł to by się nauczyli sprzątać. Bardzo łatwa kasa do zdobycia a ile pożytku społecznego 🙂

 9. Chciałabym się dowiedzieć jaka jest oficjalna droga legislacyjna na zmianę ograniczenia prędkości na danym odcinku ulicy w mieście.

 10. Należy zmienić całą obsadę lubelskiego ratusza!

Kursy walut

 • USD 4.2399zł -0.38%
 • GBP 5.2707zł 0.27%
 • EUR 4.5312zł -0.14%
 • CHF 4.6572zł -0.3%

Polub nas