690 680 960

Oślepiło go słońce, uderzył hyundaiem w pociąg (zdjęcia)

W środę po południu w miejscowości Rzeczyca Kolonia doszło do zderzenia pojazdu osobowego z pociągiem. Przez kilkadziesiąt minut wstrzymany był ruch kolejowy na linii Lublin – Rozwadów.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 13 na przejeździe kolejowym w miejscowości Rzeczyca Kolonia w powiecie kraśnickim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu auta osobowego z pociągiem Intercity. Na miejscu interweniowały cztery zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz funkcjonariusze SOK.

Jak przekazał nam mł. asp. Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku, 58-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego, kierujący pojazdem marki Hyundai uderzył w ruszający pociąg osobowy. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że oślepiło go słońce, a co więcej na przejeździe nie działała sygnalizacja świetlna i dźwiękowa.

Na szczęście kierujący autem nie odniósł poważnych obrażeń ciała, 58-latek był trzeźwy. Został pouczony przez policjantów. Przez kilkadziesiąt minut w rejonie zdarzenia występowały utrudnienia w ruchu. Po zakończeniu czynności policyjnych na miejscu kolizji, pociąg ruszył w dalszą trasę.

(fot. nadesłane Marlena, PSP Kraśnik)

20 komentarzy

  1. ach to słońce …zawsze przeszkadza nieszczęsnym męczenikom motoryzacji w normalnej jezdzie .Ono i wiele innych „przeszkód ” ,takich jak zakręty ,rowy ,przepusty i drzewa

  2. Niezły ściemniacz. Oślepiło go słońce …w lipcu o 13-tej. Chyba przez ten szyberdach, którego nie posiadał. 🙂

  3. Strach się bać jak takie orły za kierownicą!

  4. cymbał miesiąca

  5. A znaku STOP to nie było przed przejazdem? Jakby się przynajmniej zatrzymał i rozejrzał to by się nie wpakował.

  6. Nie dość, że ślepy to i głuchy, może nie powinien posiadać prawa jazdy bo stwarza tylko zagrożenie.

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas