Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Propagował w Internecie komunizm, nawoływał do ataków na księży, żołnierzy i przedsiębiorców. Został zatrzymany przez ABW

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali Michała N., podejrzanego o propagowanie totalitaryzmu. Śledztwo w tej sprawie wszczęto po zawiadomieniu skierowanym do prokuratury przez szefa ABW.

Jak ustalono w toku prowadzonych w tej sprawie czynności, Michał N. prowadził na jednym z portali społecznościowych kanał o charakterze ekstremistycznym. Propagował na nim ustrój komunistyczny, nawołując do totalitarnych praktyk i metod działania.

– Zatrzymany nawoływał do budowy w Polsce państwa komunistycznego i wzywał do rewolucji. W swoich apelach nawoływał również m.in. do niszczenia pomników Żołnierzy Wyklętych i pomnika Romana Dmowskiego, a także do prowadzenia ataków na księży i przedsiębiorców. W swoich odezwach Michał N. wzywał do mordowania i torturowania żołnierzy Wojska Polskiego pełniących misje zagraniczne, wychwalał politykę Stalina i Feliksa Dzierżyńskiego, a także wzywał do ich naśladowania. Treści tworzone przez Michała N. zawierają również pochwałę ataku ZSRS na Polskę w 1939 roku (Michał N. nazwał atak „interwencją humanitarną”), a także pochwałę Zbrodni Katyńskiej (w jednym z nagrań padają słowa: „Wyklęte polskie ścierwo. NKWD nie piep..y się…; To uczniowie Dzierżyńskiego wyczyścili kraj z chwastów”). N. przekonywał także o niemieckiej odpowiedzialności za ludobójstwo na Polakach z 1940 roku w Katyniu – czytamy w komunikacie rzecznika Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Materiał, który został zgromadzony przez ABW wskazuje na podejrzenie popełnienia przez Michała N. przestępstwa dot. propagowania ustroju totalitarnego, a także zachęcania do działań niezgodnych z prawem o charakterze ekstremistycznym, jak zniszczenie pomnika Romana Dmowskiego w Warszawie. Zatrzymany trafi do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Będą z nim prowadzone dalsze czynności.

(fot. ABW)

44 komentarze

  1. Totalitaryzm mamy w Polsce. Bardziej dokładnym określeniem będzie bandytyzm ubrany w Bezprawie i Niesprawiedliwość.

  2. „Propagował komunizm” – budynek parlamentu europejskiego nazwany imieniem komunisty Altiero Spinelli. „Biała księga w sprawie przyszłości europy” oficjalny dokument programowy UE przywołuje manifest komunistyczny z Ventotene i odnosi się do niego „Sześćdziesiąt lat temu członkowie założyciele UE, zainspirowani tą wizją pokojowej wspólnej przyszłości, rozpoczęli przełomowy proces ambitnej integracji europejskiej” – przecież cała UE to jawne propagowanie komunizmu. „pokojowej wspólnej przyszłości” – wiązek radziecki 2, „proces ambitnej integracji” – ktoś jeszcze ma złudzenia, że to jest związek państw? jeśli jest to ta ambitna integracja prowadzi dużymi krokami do federalizacji i stworzenia eurokołchozu. Więc za „propagowanie komunizmu” powinni odpowiadać wszyscy ci, którzy promują komunistyczną UE.

  3. wiedziałem , że jakieś szury będą go bronić, a tak naprawdę facet ma coś z głową, lub jest ruskim trollem