Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Osiem kontroli drogowych. Kierujący mają do zapłacenia mandatów za ponad 18 tys. złotych

Kolejne wysokie mandaty przyjęli kierujący za popełnione wykroczenia na drogach regionu. W sumie kilka osób ma do zapłacenia ponad 18 tys. złotych.

Ryki

W Rykach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego seatem 24-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego, który wjechał na przejazd kolejowy za sygnalizator, przy sygnale czerwonym migającym. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych i sześcioma punktami karnymi.

Chełm

Chełmscy mundurowi w niedzielę prowadzili pomiar prędkości w miejscowości Sawin zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volvo. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości o 61 km/h w terenie zabudowanym przez kierującą tym samochodem 29-letnią mieszkankę gminy Chełm. Zgodnie z nowymi przepisami za popełnione wykroczenie kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 2000 złotych. Jej konto zostało też obciążone dziesięcioma punktami karnymi i na 3 miesiące straciła prawo jazdy.

Opole Lubelskie

Opolscy policjanci zauważyli kierującą oplem, która jadąc z prędkością 151 km/h przekroczyła w Elżbieta-Kolonia dopuszczalną prędkość o 61 km/h. Według nowego taryfikatora, 27-latka została ukarana mandatem karnym w wysokości 2000 zł, a jej konto obciążyło 10 punktów karnych.

Tego samego dnia kierujący mercedesem 54-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego zlekceważył przepisy o ograniczeniu prędkości pędząc z prędkością 163 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 73 km/h mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi.

Lubartów

W ubiegły poniedziałek 40-letni mieszkaniec gminy Michów został zatrzymany do kontroli drogowej przez dzielnicowych z Posterunku Policji w Kamionce. Policjanci wyczuli od niego woń alkoholu, ponadto jechał drogą publiczną z Wolicy w kierunku Wielkolasu tak zwanym „wężykiem”. Badanie stanu trzeźwości 40-latka wykazało, ponad dwa i pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zgodnie z nowymi przepisami dzielnicowy nałożył na mężczyznę mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedział także kilka dni temu mieszkaniec gminy Serniki. 53-latek kierował rowerem po drodze publicznej mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Podobnie w Kocku, 68-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego kierował rowerem po drodze publicznej i jak okazało się podczas kontroli stanu trzeźwości, miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatem karnym w wysokości po 2500 złotych.

Parczew

Wczoraj w miejscowości Lubiczyn po godzinie 13:00 policjanci ruchu drogowego zauważyli poruszającego się rowerem młodego mężczyznę. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt że jego styl jazdy wzbudził pewne podejrzenia. Mundurowi postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej. Okazało się, że jest nietrzeźwy.

Badanie alkomatem wykazało, że 34-latek z gminy Dębowa Kłoda miał ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna był zbulwersowany kwotą 2500 złotych otrzymanego mandatu kredytowanego. Wiedział, że zmieniły się przepisy, ale myślał, że nie aż tak znacząco. Tłumaczył, że wypił tylko jedno piwo i jechał do sklepu, a następnie do lasu pomagać przy wycince drzew. Niestety efektem braku rozsądku i wyobraźni będą surowe konsekwencje finansowe.

(fot. Policja)

32 komentarze

  1. do krytyków taryfikatora
    pooglądajcie jedź bezpiecznie 877 –

  2. Jakaś ściema. Data jest 18. A pieczątka 19 ja bym nie zapłacił fikcyjnego mandatu…

  3. Gdzie trafi kasa z mandatów?

Wiadomości z info112