Opady śniegu zbliżają się do województwa lubelskiego, potem będzie silne ocieplenie

W ciągu najbliższych godzin nad regionem pojawią się opady deszczu, a następnie deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Na drogach wystąpią trudne warunki do jazdy.

Noc z wtorku na środę przyniesie zachmurzenie duże i całkowite w całym regionie. Występować mają początkowo opady wielkoskalowe deszczu przechodzące następnie w deszcz ze śniegiem i mokry śnieg wraz z napływem coraz chłodniejszego powietrza.

W nocy z wtorku na środę wiatr będzie umiarkowany, okresowo porywisty do 50 km/h z kierunków północnych. Termometry pokażą od -1°C do 2°C. Na drogach może być ślisko. Możliwe jest utworzenie się pokrywy śnieżnej do 5-10 cm. Najwięcej śniegu spadnie w powiatach na południu regionu.

Środa przyniesie kontynuacje pogorszenia pogody związanego z niżem śródziemnomorskim. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 0°C do 2°C. W całym regionie występować będą opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem i deszczu. Wiatr ma być umiarkowany, okresowo silny z kierunków północnych do 50 km/h. Prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 1-6 cm. Na drogach regionu mogą panować trudne warunki do jazdy. Odradzamy zmianę opon z zimowych na letnie, mając na uwadze prognozowane załamanie pogody. Możliwe są zawieje śnieżne.

Noc ze środy na czwartek przyniesie opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura oscylować ma w okolicach 0°C. Możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do 1-4 cm. Wiatr z kierunków północnych, potęgujący odczucie chłodu do 36 km/h. Na drogach regionu będzie ślisko.

Czwartek może przynieść jeszcze słabe, umiarkowane opady deszczu, a w południowej części regionu również mokrego śniegu. Termometry pokażą w regionie od 1°C do 5°C. Wiatr będzie słaby z kierunków północnych

W piątek opady deszczu mogą wystąpić w całym regionie. Termometry pokażą od 5°C do 8°C. Pierwszy dzień weekendu przyniesie dużo chmur. Temperatura może wzrosnąć do 13°C. Niewykluczone są opady deszczu. Niedziela prawdopodobnie ciepła i deszczowa. Niewykluczone, że pojawią się burze. Termometry wskażą od 12°C do 15°C.

Początek przyszłego tygodnia ciepły i deszczowy z dwucyfrową temperaturą w ciągu dnia. Prawdopodobnie nie wystąpi już atak zimy, a zamiast śniegu częściej padać będzie deszcz.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

7 komentarzy

  1. straszą od niedzieli i jak do tej pory nic

  2. Z 2 na 12*C, no silnie ocieplenie 🙂

  3. Ale poj.ebana akcja

  4. [komentarz usunięty z powodu niezgodności z linią propagandową rządu]

    • Ooo, mój ty bohaterze-męczenniku! Twoim imieniem będą nazywać ulice po powrocie Demokracji i Otui!

  5. U mnie na „slamsowie” już pada, mokry śnieg.
    Oby nie zaszkodził kwitnącym morelom, bo lubelskie morele będą droższe od tych przywleczonych z drugiego krańca europy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu