690 680 960

Opady śniegu zbliżają się do województwa lubelskiego, potem będzie silne ocieplenie

W ciągu najbliższych godzin nad regionem pojawią się opady deszczu, a następnie deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Na drogach wystąpią trudne warunki do jazdy.

Noc z wtorku na środę przyniesie zachmurzenie duże i całkowite w całym regionie. Występować mają początkowo opady wielkoskalowe deszczu przechodzące następnie w deszcz ze śniegiem i mokry śnieg wraz z napływem coraz chłodniejszego powietrza.

W nocy z wtorku na środę wiatr będzie umiarkowany, okresowo porywisty do 50 km/h z kierunków północnych. Termometry pokażą od -1°C do 2°C. Na drogach może być ślisko. Możliwe jest utworzenie się pokrywy śnieżnej do 5-10 cm. Najwięcej śniegu spadnie w powiatach na południu regionu.

Środa przyniesie kontynuacje pogorszenia pogody związanego z niżem śródziemnomorskim. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 0°C do 2°C. W całym regionie występować będą opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem i deszczu. Wiatr ma być umiarkowany, okresowo silny z kierunków północnych do 50 km/h. Prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 1-6 cm. Na drogach regionu mogą panować trudne warunki do jazdy. Odradzamy zmianę opon z zimowych na letnie, mając na uwadze prognozowane załamanie pogody. Możliwe są zawieje śnieżne.

Noc ze środy na czwartek przyniesie opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura oscylować ma w okolicach 0°C. Możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do 1-4 cm. Wiatr z kierunków północnych, potęgujący odczucie chłodu do 36 km/h. Na drogach regionu będzie ślisko.

Czwartek może przynieść jeszcze słabe, umiarkowane opady deszczu, a w południowej części regionu również mokrego śniegu. Termometry pokażą w regionie od 1°C do 5°C. Wiatr będzie słaby z kierunków północnych

W piątek opady deszczu mogą wystąpić w całym regionie. Termometry pokażą od 5°C do 8°C. Pierwszy dzień weekendu przyniesie dużo chmur. Temperatura może wzrosnąć do 13°C. Niewykluczone są opady deszczu. Niedziela prawdopodobnie ciepła i deszczowa. Niewykluczone, że pojawią się burze. Termometry wskażą od 12°C do 15°C.

Początek przyszłego tygodnia ciepły i deszczowy z dwucyfrową temperaturą w ciągu dnia. Prawdopodobnie nie wystąpi już atak zimy, a zamiast śniegu częściej padać będzie deszcz.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. straszą od niedzieli i jak do tej pory nic

 2. Z 2 na 12*C, no silnie ocieplenie 🙂

 3. Ale poj.ebana akcja

 4. [komentarz usunięty z powodu niezgodności z linią propagandową rządu]

  • Ooo, mój ty bohaterze-męczenniku! Twoim imieniem będą nazywać ulice po powrocie Demokracji i Otui!

 5. U mnie na „slamsowie” już pada, mokry śnieg.
  Oby nie zaszkodził kwitnącym morelom, bo lubelskie morele będą droższe od tych przywleczonych z drugiego krańca europy.

Kursy walut

 • USD 4.476zł -0.17%
 • GBP 5.4484zł 0.19%
 • EUR 4.6976zł 0.02%
 • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ