Drewniany dom stanął w płomieniach. Z ogniem walczyło 10 zastępów straży pożarnej (zdjęcia)

Wczoraj po południu zapalił się drewniany budynek mieszkalny. Spłonął on praktycznie doszczętnie. To co pozostało, nadaje się jedynie do rozbiórki.

Pożar w miejscowości Ignaców w gminie Wojciechów został zauważony we wtorek około godziny 16:30. O wszystkim zaalarmowano straż pożarną. Jak się okazało, palił się parterowy budynek mieszkalny o konstrukcji drewnianej.

W momencie dojazdu strażaków, dom w znacznej części objęty był już ogniem. Paliło się wnętrze budynku, a płomienie wydostawały się też na zewnątrz poprzez otwory okienne.

Silnie rozwinięty pożar sprawił, że budynku nie udało się uratować. Spłonął on praktycznie doszczętnie. To co pozostało, nadaje się jedynie do rozbiórki. Jak nas poinformowano, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Akcja gaśnicza trwała 2,5 godziny. Brało w niej udział 10 zastępów straży pożarnej z JRG w Bełżycach, a także z jednostek OSP Wojciechów, Wojciechów Kolonia Pierwsza, Stasin, Czajki, Kolonia Chmielnik i Ignaców. Trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia.

(fot. KM PSP Lublin)

3 komentarze

 1. Faktycznie.
  Zjechało się chłopaków.

 2. Budując dom drewniany należy brać pod uwagę okoliczność zapalenia.Tak się zastanawiam czemu niektórzy wolą go od murowanego?

 3. Może wina instalacji elektrycznej, samoróbka? Nie ma na to recepty bo przy budowie domu murowanego też trzeba brać pod uwagę to, że może się zapalić. Na pewno dewniany dom jest zdrowszy i szybciej można go ogrzać niż ściany z betonu.W Skandynawii są praktycznie wszystkie domy drewniane i się nie palą tak jak w Polsce. Kwestia dobrej izolacji i nieoszczędzania na bardzo istotnych sprawach przy budowie takiego domu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS