690 680 960

On wyprzedzał, ona skręcała. Jedna osoba poszkodowana po zderzeniu roweru z hulajnogą

Oboje poruszali się w tym samym kierunku, jadący hulajnogą mężczyzna zaczął wyprzedzać rowerzystkę, ta jednak wtedy skręciła w lewo. Kobieta trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed południem przy ul. Niepodległości w Świdniku. Na odcinku między ul. Wyszyńskiego a Baczyńskiego, a dokładnie na wysokości skweru z fontanną, rowerzystka zderzyła się z jadącym hulajnogą mężczyzną. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak nam przekazano, z ustaleń policjantów wynika, iż obie osoby poruszały się w tym samym kierunku, w stronę al. Lotników Polskich. Jadący hulajnogą 20-latek podjął manewr wyprzedzania rowerzystki. W tym czasie jednak kobieta zaczęła skręcać w lewo. Początkowo oboje mieli odnieść obrażenia ciała, jednak po badaniach okazało się, że interwencji medycznej wymaga tylko 61-latka. Została ona przetransportowana do szpitala.

Na szczęście obrażenia nie były groźne i policjanci zakwalifikowali całe zdarzenie jako kolizję. Sprawczynię ukarali zaś mandatem karnym.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. Kumulacja.
  1. Za pewne brak sygnalizacji zamiaru skrętu.
  2. Nie ustąpienie PP wyprzedzającemu.
  3. Spowodowanie kolizji.

 2. Zima była lakka,bicyklarze nie wymarzły i oto efekty.

  • W zimie bicyklarze grzeją tyłki w samochodach.

   • Ja nie 😉
    Teraz zaczyna się masakra. Jak mamy niedzielnych kierowców to na rowerach jest to samo.
    Jazda środkiem, gadanie przez telefon, nie sygnalizowanie manewrów i ogólnie brak myślenia.

    • Czasami jazda środkiem pasa jest jedyną mozliwą i przede wszystkim bezpieczną opcją jazdy dla rowerzysty np Jazda UL LIPOWĄ gdzie poskapiono miejsca na ddr , jest bus pas ale ten nie jest dotępny dla rowerzystów, to pozostaje jedyna mozliwa opcja czyli jedyny pas do jazdy dla samochodów i pozostałych pełnoprawnych uczestników czyli i rowerzystów. Rozumiem frustrację i zdziwienie kierowców , ale MUSZĄ to uwzglednić i zrozumieć ,że w tej sytuacji rowerzysta nie może jechać prawym skrajem psa bo tam może zahaczyć o autobus na buspasie , więc tak jak mówię środek pasa do jazdy rowerem jest tutaj KONIECZNY. Unikam jazdy pod górę Lipową , ale w dół jedzie się całkiem szybko, niestety kierowcy -frustraci MUSZĄ albo buspasem albo na podwójnej ciągłej wyprzedzić tylko policji tam brakuje, ale jakby co to kamery SĄ. Drodzy kierowcy uspokujcie się. Wiem że dla własnej wygody wysłalibyście rowerzystę na chodnik, ale ja chcę jeżdzić jak nalezy czyli jezdnią bo nie ma DDR.

 3. uwaga rower na drodze

  Znowu wina kaskaderki,

 4. Brajanek (ten od Dżesicy)

  Dziecko na hulajnodze jechało z nadmierną szybkością, pamiętacie przepisy ?
  Przecie hulajnogą nie wolno szybciej jak pieszy na zelówach drze.

 5. Obowiązkowe Oc i Tablice rejestracyjne dla rowerzystów i hulajnóg, ponadto co miesięczne badanie u psychologa i egzamin państwowy na prawo jazdy na rower, hulajnogę. Inaczej ta rowerowo-hulajnogowa kasta będzie bezkarnie łamać przepisy!

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas