Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Okuninka: Z jednego z budynków wydobywał się odór. Interweniowały służby ratunkowe

Intensywnie nieprzyjemny zapach rozchodził się wokół jednego z budynków nad jeziorem Białym. Jak się okazało, rozlana została substancja do odstraszania dzików.

Do zdarzenia doszło w środę przed południem w Okunince nad Jeziorem Białym koło Włodawy. Służby ratunkowe zostały powiadomione o rozlaniu nieznanej substancji, która wydziela intensywny, drażniący układ oddechowy zapach. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak się okazało, substancja była rozlana w jednym budynków w pobliżu jeziora. Już wstępne oględziny wskazywały, iż było to działanie celowe. Jej ślady znajdowały się głównie na ścianach.

Na miejsce wezwano strażaków ze specjalistycznej grupy ratownictwa chemicznego i ekologicznego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Po zebraniu próbek substancji i przeprowadzeniu badań wyszło na jaw, że jest to preparat do odstraszania dzikich zwierząt z pól uprawnych.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Do szpitala przetransportowano mężczyznę, który zatruł się oparami. Uskarżał się on na ból głowy i nudności. Sprawą zajmują się teraz policjanci.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

4 komentarze

  1. No to ktoś ma wczasy w domku z bańki, ciekawe komu podpadł że mu w tak „subtelny” sposób w szkodę polazł.

  2. Konkurencja nie śpi….

  3. Jak długo będzie to pachnieć? Do czasu usunięcia i jeszcze trochę!

  4. I udało się? Nie ma już dzików nad białym?