690 680 960

Okuninka pod szczególnym nadzorem. Powtórka policyjnej akcji

Policjanci z włodawskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili akcję w rejonie Jeziora Białego. Wszystkich kierowców kontrolowano, sprawdzając trzeźwość a także czy nie prowadzą pod wpływem narkotyków.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Włodawy przeprowadzili akcję pod kryptonimem „ Stop agresji na drodze”. Podobnie jak ostatnio, pod szczególnym nadzorem były drogi prowadzące do popularnej wypoczynkowej miejscowości Okuninka. W organizację akcji, oprócz funkcjonariuszy z Włodawy, zaangażowano mundurowych z Chełma, a także Wydziału Ruchu Drogowego i Oddziału Prewencji Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W godzinach od 20.00 do 4.00 nad ranem policjanci kontrolowali każdego kierowcę który jechał drogami w okolicy tego jednego z największych ośrodków wypoczynkowych na terenie naszego województwa.

Podczas akcji skontrolowano ponad 730 kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. Nie obyło się bez zatrzymania nietrzeźwych. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu a także wystawili pięć mandatów karnych za inne przewinienia popełnione na drodze. –Głównym celem naszych działań było wyeliminowanie uczestników ruchu drogowego siadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków a przez to zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach – wyjaśnia mł. asp. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Przy akcji wykorzystano nowoczesne urządzenia Alco-Blow, dzięki którym w kilka sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu. Policjanci przy pomocy specjalistycznych testerów sprawdzali również czy kierujący nie znajdują się pod działaniem narkotyków. –Przypominamy, że prowadzenie pojazdów pod działaniem alkoholu lub narkotyków jest zasadniczą przyczyną generującą poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które często kończy się tragicznie. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat oraz wysoka grzywna – dodaje Anna Kamola.

(fot. KWP Lublin)
2014-08-17 12:47:41

2 komentarze

  1. Bardzo dobrze, że są takie akcje… szkoda, że jest ich tak mało!

  2. mi się udało bo się nie zatrzymałem,a pewnie by wykazało.

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…