Okradli śpiącego wczasowicza nad Jeziorem Białym

Włodawscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży dwóch toreb z laptopem i pieniędzmi w Okunince. Jeden z nich sam zgłosił się na komendę i przywiózł skradzione przedmioty.

Mieszkaniec woj. mazowieckiego wypoczywający nad Jeziorem Białym w Okunince powiadomił policjantów o kradzieży dwóch toreb. W środku znajdował się portfel, a także dokumenty, pieniądze, karta bankomatowa, dwa telefony oraz laptop. Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na blisko 8 tysięcy złotych.

Mundurowi ustalili, że do kradzieży doszło w nocy, po tym, jak 36-latek po kłótni z żoną wyruszył na miasteczko. Gdy rano się obudził, stwierdził, że został okradziony. Mężczyzna próbował dodzwonić się na swoje telefony. Po pewnym czasie jego telefon odebrała kobieta z firmy sprzątającej, mówiąc, że znalazła jego jedną z toreb. Kiedy utracona rzecz wróciła do właściciela, nie było tam portfela, pieniędzy i karty płatniczej. Nie było też drugiej torby z laptopem.

Jak się okazało, ktoś 13 razy płacił kartą należącą do 36-latka. Policjanci ustalili, że byli to dwaj mężczyźni. Policjanci na podstawie zapisów monitoringu wytypowali sprawców kradzieży. Jednym z nich okazał się 27-letni mieszkaniec Lubartowa oraz jego 28-letni kolega z województwa mazowieckiego.

W poniedziałek rano policjanci zatrzymali 27–latka i osadzili w policyjnym areszcie. Tego samego dnia wieczorem na komendę zgłosił się jego 28-letni kolega, który przywiózł ze sobą torbę z laptopem i wszystkim akcesoriami. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty przywłaszczenia oraz kradzieży z włamaniem na konto. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

10 komentarzy

  1. mam nadzieję, ze to był franio :v

  2. tam to dopiero jest patola

  3. Bałwany, niech gniją za kratami

  4. Kandydaci do nagrody Darwina 2021.

  5. nad okuninką wali moczem

  6. Siekierka i puścić wolno , jednym przeszczepem będzie im trudniej coś ukraść.

  7. Okradziony osobnik -[***]. Pokłócił się z żoną, zabrał zabawki i poleciał nad wodę szukać przygód. Chlanie, spanie, i wystawienie się jak jeleń na odstrzał. I ma przygodę, [***]. Tylko łowcy [***] byli trochę niefachowi

  8. A czy żona też po kłótni popedziła szukać przygód? Nie, pewnie została z dziećmi [***].

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!