690 680 960

Ogromny pożar lasu przy granicy z naszym województwem. Blisko 200 strażaków w akcji

45 zastępów straży pożarnej, blisko 200 strażaków a także 4 samoloty gaśnicze biorą udział w gaszeniu lasu przy granicy województwa lubelskiego z podkarpackim. Kolejni strażacy są w pogotowiu.

Pożar lasu w gminie Radomyśl nad Sanem został zauważony w piątek przed południem. Na początku na miejsce skierowano kilka zastępów straży pożarnej z okolicznych miejscowości, jednak ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Jak nas poinformowano po godzinie 12, paliło się już około 20 ha terenu leśnego. W rejon pożaru kierowano kolejne zastępy strażaków a także samoloty gaśnicze Dromader, w tm ten z lotniska w Radawcu pod Lublinem. Pali się kompleks leśny do którego należą Lasy Janowskie. Dym widoczny jest z kilkunastu kilometrów.

Jednak sytuacja pogarszała się z każda godziną. Teren Nadleśnictwa Gościeradów gdzie wystąpił pożar, obejmuje dawny poligon a także liczne wrzosowiska. –Na miejsce został ściągnięty specjalistyczny quad, dzięki któremu strażacy na bieżąco monitorują rozprzestrzenianie się ognia. Ze względu na brak dostępu do wody, ta jest dowożona cysternami. Jednocześnie z całego regionu ściągamy kolejne zastępy strażaków – informował nas wieczorem jeden z biorących udział w akcji gaśniczej ratowników. Do akcji włączono także Straż Leśną która zadecydowała o wykonaniu wycinki drzew by utworzyć pas, który miał zatrzymać rozprzestrzeniający się ogień.

Nie powstrzymało to jednak pożaru. O godzinie 17 na miejscu już było ponad 30 zastępów straży pożarnej zarówno z PSP jak i OSP. Całość działań koordynuje komendant wojewódzki straży pożarnej, sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez lokalne władze. O godzinie 20 dostaliśmy informację, że pali się już ponad 500 ha lasu i ogień wciąż się rozprzestrzenia. Na miejscu jest już 45 zastępów straży pożarnej czyli blisko 200 strażaków. Z ogniem walczą także strażacy z powiatu janowskiego i kraśnickiego. Jak wstępnie ustalono przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie.

Informację o pożarze na bieżąco otrzymujemy od naszych czytelników. DZIĘKUJEMY!


Większy widok mapy

(fot. archiwum)
2015-04-24 21:40:23

7 komentarzy

  1. Ja się zastanawiam, czy wydrukować kilka kartek A4, bo szkoda środowiska, a debil jedną zapałką puszcza z dymem 500ha lasu! Średniowieczny wymiar sprawiedliwości wcale nie był zły. Nikt nie chrzanił bzdur o prawach podejrzanego, a bandziory i idioci mieli się przynajmniej czego bać. Tylko zatęsknić można.

  2. Pani pogodynka za to zadowolona bo znowu będzie „piękna” pogoda bez deszczu.

  3. Za wszelką cene ustalić kto jest podpalaczem,pożniej rok więzienia za każdy spalony hektar lasu!!! co za debilizm,nie dość że i tak nam lasy wycinają i stawiają osiedla lub nie wiadomo co to jakiś baran sam podpala !!! dożywocie dla tego idioty! nagłośnijmy tą sprawe ludzie,niech znajdą tego kretyna!!!

Kursy walut

  • USD 4.33zł -0.5%
  • GBP 5.3242zł -0.23%
  • EUR 4.6816zł -0.09%
  • CHF 4.7205zł -0.62%

Polub nas