Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Odpowiedzą za znęcanie się nad członkami rodziny. Obaj trafili do tymczasowego aresztu

Najbliższe trzy miesiące w tymczasowym areszcie spędzą dwaj mężczyźni. 26-latek podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoimi rodzicami, zaś 37-latek o znęcanie się nad żoną. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Poniżał i wyzywał żonę

Włodawscy policjanci w miniony wtorek zatrzymali 37-latka, który stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej żony. Z informacji, które ustalili mundurowi wynikało, że mieszkaniec gminy Urszulin nadużywa alkoholu, poniża i wyzywa słowami wulgarnymi kobietę, a także popycha ją i kontroluje. Sytuacja trwała kilka miesięcy.

Awanturował się z rodzicami

Do kolejnego zatrzymania doszło w środę. Mundurowi interweniowali na terenie gminie Wola Uhruska, gdzie nietrzeźwy syn wszczynał awanturę z matką. Na miejscu okazało się, że 26-latek znęcał się nad obojgiem rodziców. Podczas awantur wyzywał ich, szarpał, a nawet uderzał. Jego agresja miała trwać od wiosny tego roku.

Areszt dla podejrzanych

Policjanci, którzy zajęli się sprawami, zebrali materiał dowodowy potwierdzający w obu przypadkach psychiczne i fizyczne znęcanie się nad pokrzywdzonymi. Podejrzani zostali przesłuchani i przedstawiono im zarzuty z art. 207 kodeksu karnego.

Sąd, oceniając zebrany materiał dowodowy, przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 26-latka oraz 37-latka. Funkcjonariusze wczoraj przewieźli mężczyzn do aresztu, gdzie spędzą najbliższe miesiące.

Policjanci apelują: Reagujmy na przemoc!

– Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z pomocy Policji. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby! Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie bądź obojętny – zareaguj! Problem przemocy należy jak najszybciej zgłosić dzielnicowemu lub pod numerem 112 – informuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

 

6 komentarzy

  1. Znowu wschodni patologia. Co tam się dzieje, że ciągle czyta się o takich rzeczach…

  2. Idiotyczne prawo

  3. I święta będą spokojne w tym roku…

  4. jak to jest ze wszyscy wedle sledczych zachowuja sie identycznie ….. wyzywał, popychał, szarpał, uderzał, ….. Z tego wynika ze oni(sledczy) maja tam jakis szablon, wytyczne i wszystkim zarzucaja dokladnie ten sam schemat postepowania …. A jak to jest ze w innych przypadkach kiedy klienci wielu supermarketow na parkingach przed nimi sa naciagani na bezprawne oplaty dodatkowe przez zarzadcow tychze parkingow i nie moga dojsc swoich praw to panstwo polskie nic z tym nie robi a media tez milcza

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo