Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Odpowiedzą za nielegalną produkcję papierosów (zdjęcia)

Puławscy policjanci i lubelscy celnicy zatrzymali prawie 10 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Taka ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych była ukryta w domach dwójki mieszkańców gminy Puławy. Za złamanie przepisów karnych i podatkowych grozi im do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i konfiskata kontrabandy.

Puławscy policjanci i funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego pojechali do jednego z domów w gminie Puławy. Z informacji jakie mieli funkcjonariusze wynikało, że mieszkający tam 55-latek produkuje oraz posiada w swoim domu papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Jak się na miejscu okazało, przypuszczenia te były słuszne. W trakcie przeszukania mieszkania i budynku gospodarczego policjanci znaleźli ponad 8 tysięcy sztuk papierosów, trzy maszynki do ich produkcji oraz jedną do krojenia tytoniu, a także 110 kilogramów tytoniu.

Tego samego dnia funkcjonariusze pojechali do jeszcze jednego domu na terenie gminy Puławy. Tam również znaleźli wyprodukowane na miejscu papierosy w ilości kilkaset sztuk, tytoń oraz dwie maszynki do produkcji papierosów. Nielegalne wyroby tytoniowe ukryte były w domu i budynku gospodarczym 31-latki.

Wszystkie nielegalne przedmioty zostały zabezpieczone. Wyliczenia funkcjonariuszy wskazują, że straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosły łącznie blisko 75 tysięcy złotych oraz ponad 8 500 złotych z tytułu podatku VAT. Wkrótce mieszkańcy gminy Puławy usłyszą zarzuty. Za naruszenie przepisów karno-skarbowych grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

Odpowiedzą za nielegalną produkcję papierosów (zdjęcia)

Odpowiedzą za nielegalną produkcję papierosów (zdjęcia)

Odpowiedzą za nielegalną produkcję papierosów (zdjęcia)

(fot. Policja Puławy)

8 komentarzy

  1. No kur… mafia papierosowa. Maszynki jak z fabryki. Kuta$1arzem trzeba być aby w takich sytuacjach zamykać ludzi, będąc sędzia.

  2. Zachód przejął praktycznie naszą branże tytoniową ale to im nie przeszkadza, gorzej jak pan Józio wyprodukuje kilka paczek, wtedy budżet kraju stracił, tfuuu .

  3. Nie opłacili haraczu, dla zmyły nazywanego podatkiem akcyzowym, a Państwo nie lubi konkurencji, stąd sąd.

  4. WOW Fabryka!

  5. Poznamy nazwisko kapusia?

  6. jaką nielegalną produkcję ? zasadził, zebrał to i sobie robił, to sposób na infację:DPrepers:D

Wiadomości z info112