Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Coraz bliżej święta, komunikacja miejska przechodzi na specjalny rozkład jazdy. Kursów będzie mniej

Od dziś na ulicach jest mniej pojazdów komunikacji miejskiej. Związane jest to z okresem świątecznym, kiedy to spada liczba pasażerów. Sytuacja taka potrwa do wtorku.

Tradycją stało się już to, że w okresie świątecznym na ulice wyjeżdża mniej pojazdów komunikacji miejskiej. Związane jest to ze zmniejszeniem zapotrzebowania na usługi przewozowe. Uczniowie mają wolne w szkołach, nie brakuje też osób, które postanawiają wykorzystać kilka dni urlopu, aby przygotować domy czy mieszkania do świąt.

W Lublinie dziś oraz w piątek autobusy i trolejbusy będą kursować według rozkładu oznaczonego jako „Dzień Specjalny: 6.04, 7.04, 11.04, 2.05, 4.05, 5.05, 9.06”. W sobotę 8 kwietnia obowiązywać będzie rozkład sobotni, w niedzielę i w poniedziałek pasażerowie godziny odjazdu muszą sprawdzać w tabeli oznaczonej jako „Wielkanoc”, a we wtorek pojazdy mają kursować ponownie zgodnie z rozkładem dla „Dnia Specjalnego”.

W Puławach autobusy w oba dni Świąt Wielkanocnych będą kursowały według rozkładu jazdy obowiązującego w niedzielę. Podobnie będzie w Zamościu, jednak pojazdy na niektórych liniach wyjadą później niż zwykle. Dla linii nr 0, 3, 10, 11, 17, 21 i 56 będą to godziny między 7:55 a 8:44. Dodatkowo od dziś do wtorku 11 kwietnia zawieszone zostały kursy szkolne oznaczone literą „s”. Dotyczy to linii nr: 4, 15, 17 i 55.

W Łukowie komunikacja miejska realizowana jest jedynie w dni powszednie, więc autobusy nie wyjadą na trasy. W pozostałych miastach autobusy w święta mają kursować zgodnie z rozkładem dla dnia świątecznego.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. A czemu znów cięcia? Pracujący w tym mieście się nie liczą. Tylko w zeszły piątek takie autobusy na okazjonalne imprezy dla pewnej grupy społecznej… a teraz nie ma pieniędzy na komunikacje dla ludzi.

    • Dla każdego darmowa oprócz tych którzy pracują 😀 Później płacz bo komunikacja jest na minusie. Ciekawe dlaczego? Rodzice przecież dostają 500+ na dzieci to można im za to kupić miejski. Na to przecież są te pieniądze. Dla dzieci darmowe przejazdy a dla pracujący podwyżki cen biletów 😀

  2. Mniej autobusów? Jak to? To od szwagra jak mam wrócić? Znowu trzeba ryzykować po pijaku.

  3. Jak te dziady się nie wstydzą????

  4. Dla pracujących ludzi idealne 😀 Nic dziwnego ,że ludzie przesiadają się na samochody itp. Może trzeba godziny kursów dostosować do szkół i mszy w kościołach? Chyba do tego to zmierza. Teraz gdzieś dojechać to istna masakra. A dla pracujących jest psujący cytat: No tak uj mi w du