Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Od początku sezonu koszty zimowego utrzymania Lublina przekroczyły 5 mln złotych

W związku z ciągłymi opadami śniegu w regionie, przez cały weekend trwała intensywna akcja zimowego utrzymania miasta. Pierwsze pojazdy wyjechały w sobotę ok. godz. 7.00 i w kulminacyjnym momencie pracował cały specjalistyczny sprzęt, czyli ok. 100 pojazdów i do tego brygady ręczne.

Obecnie liczba sprzętu i służb zaangażowanych w odśnieżanie jest dostosowywana do potrzeb, obecnie w terenie pracuje ok. 20 pługosolarek. Główne ulice w mieście są przejezdne z nawierzchnią mokrą i czarną. Aktualnie prace koncentrują się na realizacji zgłoszeń interwencyjnych od mieszkanek i mieszkańców i dotyczą głównie ulic osiedlowych. W ciągu dnia zostaną uruchomione dodatkowe brygady ręczne do odśnieżania chodników i przejść dla pieszych.

W pierwszej kolejności odśnieżane są główne ulice miasta, następnie pozostałe, według przypisanej kategorii (I, II i III standard). Tereny niebędące w stałym utrzymaniu są monitorowane i odśnieżane w zależności od potrzeb, czyli w tzw. trybie interwencyjnym, na zgłoszenie. Odśnieżanie interwencyjne jest realizowane po wcześniejszym udrożnieniu ulic i terenów objętych stałym utrzymaniem.

Koszty realizacji akcji zimowego utrzymania miasta za okres od 2 grudnia od godz. 5.00 do 4 grudnia do godz. 5.00 wyniosły ponad 1,5 mln zł, zaś od początku sezonu przekroczyły 5 mln zł.

Od początku sezonu koszty zimowego utrzymania Lublina przekroczyły 5 mln złotych

fot. Arkadiusz Wójtowicz

W sprawach zimowego utrzymania miasta, zgłoszenia przyjmowane są pod następującymi numerami telefonów:
 • w zakresie dróg – tel. 81 466 57 89, w godz. 6.00-21.00 (od poniedziałku do piątku), w godz. 7.30-21.00 (sobota, niedziela i dni świąteczne);
 • w zakresie terenów znajdujących się poza pasem drogowym – tel. 81 466 31 32, w godz. 7.30-15.30 (od poniedziałku do piątku);
 • w pozostałych dniach i godzinach należy dzwonić pod numer 986 (Straż Miejska).
Interwencje dotyczące odśnieżania miejsc parkingowych w Strefie Płatnego Parkowania należy zgłaszać bezpośrednio do Biura Strefy Płatnego Parkowania:
 • strefa D / tel. 81 781 62 82, w godz. 8.00-18.30 (od poniedziałku do piątku);
 • strefy A, B i C / tel. 81 503 21 38, w godz. 8.00-18.30 (od poniedziałku do piątku)

lub do Wydziału Parkowania Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie, tel. 81 466 57 32 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30, adres e-mail: [email protected]

Od początku sezonu koszty zimowego utrzymania Lublina przekroczyły 5 mln złotych

fot. Arkadiusz Wójtowicz

37 komentarzy

 1. Czy dziennikarze trochę myślą? Po co robić sensacje z śniegu w zimie??? Może lepiej napiszcie ile poszło na wybory i rozdawnictwo!

 2. To jeśli jest to informacją należało by określić czy dana kwota jest duża czy nie bo skąd czytelnik ma wiedzieć ile kosztowało odśnieżanie dróg rok czy dwa lata temu? Bez takiej informacji kwota jest SENSACYJNA…

  • Raz informacja sensacyjna, teraz kwota… to chyba jakieś subiektywne odczucia komentujących 🙂

  • Jeśli dla ciebie każda informacja jest sensacją, to pora wybrać się do psychiatry.
   Ale nie oczekuj, że portal informacyjny będzie cię informował o wolnych terminach lub cenach w poradniach prywatnych.
   Nawet gdyby w innym artykule była informacja o kosztach w poprzednich latach to za chwilę domagałbyś się aby porównać to z innymi miastami a później krajami.
   Tak, że podsumowując… psychiatra.
   Życzę zdrowia ale wizyty u lekarza nie lekceważ.

   • „Tak, że”? W zasadzie FAKTycznie nie ma sensu dyskutować…
    Z tego artykułu nie można wyciągnąć żadnych wniosków poza tym że wydano określoną sumę pieniędzy bo autor nie podaje żadnych innych danych. Kolejny klikbajt a nie informacja.

 3. dajta se spokój i nie róbta sensacjiii poradzimy sobie na oponach zimowych chamyyyyy !!!!!!!!! piejące !!!!!!

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo