Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Od jutra ul. Raszyńska zamknięta dla ruchu pojazdów. Pozostanie tak do jesieni

Znajdująca się na granicy Lublina ulica stanowi dojazd do dużego osiedla domów jednorodzinnych, korzystają z niej także mieszkańcy Konopnicy. Przez pięć miesięcy droga będzie zamknięta.

Wyczekiwana od lat rozbudowa ul. Raszyńskiej rusza na dobre. Do tej pory wykonawca realizował prace poza jezdnią, ułożone zostały rury pod oświetlenie uliczne, powstaje także kanalizacja deszczowa na odcinku o długości około 600 m, od zbiornika retencyjnego w ul. Laskowej w kierunku ul. Tarninowej oraz w ul. Tarninowej do ul. Raszyńskiej.

Wraz z rozpoczęciem kolejnego etapu prac, które prowadzone będą na ul. Raszyńskiej, konieczne jest wyłączenie jej z ruchu pojazdów. Nastąpi to w piątek, zamknięty zostanie odcinek od ul. Lazurowej do posesji nr 63, czyli rejonu ul. Tarninowej.

Wówczas drogowcy przystąpią do frezowania obecnej nawierzchni bitumicznej. Następnie realizowane będą wykopy i układana kolejna część kanalizacji deszczowej. Na koniec ruszy budowa ścieżki rowerowej i chodnika, a także warstw konstrukcyjnych samej ulicy.

Zakończenie wartej ponad 9,3 mln zł inwestycji planowane jest w drugiej połowie listopada. Do tego czasu ulica będzie zamknięta. Udostępniony zostanie jedynie dojazd do posesji.

(fot. lublin112)

6 komentarzy

  1. oopiekunowie uczniów prywatnych placówek z tej lokalizzacji zostai odpowiedni zaopiekowanii? To bardzo ważne.

  2. Tylko marne 5 miesięcy na 600 metrów ulicy?

  3. Raszyńska jeszcze ujdzie, nie ma tragedii ale Zorza, to jest jakieś nie porozumienie .

  4. Groszek na Raszyńskiej zbankrutuje:)

  5. Inne Myślenie

    Super!, że informujecie.
    Ale szkoda że dodanie mapki z zakresem odcinak wyłączonego z ruchu i objazdów przerasta zdolności redakcji

  6. 600 metrów i pracy na 2 lata ,most na wrotkowie i kreznicy robili ci sami nieudacznicy

Dodaj komentarz

Z kraju