Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Od 28 lat pomagają dzieciom przetrwać zimę. W tym roku akcja się nie odbędzie

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną oraz obostrzenia, mające zapobiegać rozprzestrzenianiu zakażeń, podjęto decyzję o nieorganizowaniu w tym roku akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Sytuacja taka wystąpiła po raz pierwszy od 28 lat.

Zapadła decyzja, że w tym roku nie odbędzie się akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Powodem jest panującą sytuacja epidemiczna oraz obostrzenia, mające zapobiegać rozprzestrzenianiu zakażeń. W wyniku tego nie ma możliwości przeprowadzenia zbiórek, zarówno tych publicznych jak również stacjonarnych. Jak wyjaśnia Ewa Dados, działająca w imieniu Głównego Społecznego Komitetu Organizacyjnego Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej PDPZ przy Radiu Lublin, oznacza to, że w tym roku nie będą również powoływane Sztaby Akcji, Społeczne Komitety Organizacyjne oraz lokalne Oddziały Biura Akcji.

Wielka uliczna zbiórka darów została zapoczątkowana w 1993 roku przez Ewę Dados z Radia Lublin. Początkowo miała ona wymiar tylko lokalny, w ostatnich latach zbiórki prowadzone były już w całym kraju.

Akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” wyróżnia fakt, iż zbierane są wyłącznie dary rzeczowe, m.in. odzież, zabawki, środki czystości oraz ziemiopłody i żywność o długim terminie ważności. Wszystko to trafia następnie do magazynu, gdzie przez kilka dni jest segregowane a następnie przekazywane do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, jak również do podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych czy też wychowanków domów dziecka. W ubiegłym roku pomoc otrzymało kilka tysięcy osób z całego kraju.

(fot. lublin112)

30 komentarzy

 1. Te dzieci już są narodzone, to przecież jasne, że mają je w d…e. Gdyby to były płody, to ich los byłby istotny.

 2. Pomóż zimie okraść dzieci i co te baby co sortują towar będą całymi torbami wynosić do domu?

  • mierzysz innych własną miarą ?
   Ty tak robisz ?

   • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

    jasiu, osobiście widziałam jak „baby”, które dopiero co pobrały dary podchodziły do kontenera na śmieci stojącego nieopodal i następowała segregacja darów, na te przydatne i na te nieprzydatne (dla obdarowanych).

 3. A co szkodzi żeby zebrać dary i po kilku czy kilkunastu dniach „kwarantanny” dalej je przekazać???

 4. Ojo joj !!! W tym roku akcja się nie odbędzie !!!
  To jak te biedne dzieci mimo 500 plusów tę straszną, zakoronowirusowaną zimę przetrwają ???
  Mus im dołożyć po drugie 500 plus… bo matkom Polkom na waciki i gorzałeczkę będzie przymało…

 5. Ciotka Michalda rozumiesz,że nie wszystkie dzieci mają rodziców ? Osierocone dzieci w domach dziecka nie mają 500+

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Mają… tylko nie dostają w gotówce do swoich biednych, sierocych łapek, a wpływają one na wspólne konto domów dziecka, rodzin w wioskach dziecięcych i rodzin zastępczych.
   Jak opiekunowie źle tym zarządzą to rzeczywiście grabarze mogą tej zimy zarobić…