Jutro zagra po raz 27. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Już jutro odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra zagra dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Jakie wydarzenia nas czekają? Gdzie warto zajrzeć? Co będzie się działo w Lublinie i nie tylko? Podpowiadamy.

Przez całą niedzielę w Galerii Labirynt będzie czekać mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Start już o godzinie 9. To tutaj odbędą się licytacje, występy wokalne – Slave Keeper, Villain, Steam of Silence, Weidy Drive, Blacklight, KOSHYKI, Grossman, Aleksandra Madej, Michał Robak, Anna Urbaniak, Inga Kokuszko,Julia Kasak, pokazy taneczne (UDS,Dancemania,Chassemi), samoobrony, karate (prowadzony przez Tomasza Iwanka) oraz oczywiście pokaz pierwszej pomocy.

Na Placu Zamkowym miłośnicy samochodów grupy VAG po raz kolejny zorganizują serduszko dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od samego rana kierowcy samochodów marek Audi, Volkswagena, Seata i Skody będą spotykać się na Placu, by w godzinach popołudniowych utworzyć ze swoich aut serduszko na cześć WOŚP. O godz. 12.30 głównymi ulicami Lublina odbędzie się zabezpieczony przejazd przez WRD Lublin przybyłych aut. Kolumna ma na celu zainteresowanie wydarzeniem i zachęcenie do udziału. Po przejeździe o godz. 14.00 odbędzie się pokaz pierwszej pomocy.

Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie zaprasza na 27. Finał WOŚP

Dzisiaj wszyscy klienci Atrium Felicity będą mogli wziąć udział w Wiosłowaniu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestnicy staną w szranki z sześcioma innymi miastami, walcząc o rekord Polski na ergometrze wioślarskim. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Lublina.

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już po raz 10-ty. Oprócz Lublina w tym roku w akcji wezmą udział mieszkańcy: Bydgoszczy, Gdańska, Poznania, Szczecina, Torunia oraz Warszawy. Przebieg wydarzenia będzie można śledzić online za pośrednictwem strony www.aktywninawodzie.pl oraz na miejscu, na specjalnych ekranach.

– Atrium Felicity już po raz drugi zawalczy o rekord Polski w wiosłowaniu dla WOŚP. Gorąco zachęcam do udziału w akcji – zwłaszcza, że cel jest szczytny. Gwarantujemy prawdziwe sportowe emocje i dobrą zabawę. Przez cały dzień na terenie centrum odbywać się będzie również zbiórka środków do puszek Orkiestry. Grajmy z WOŚP! – mówi Małgorzata Daca-Gardynik, dyrektor Atrium Felicity.

W ubiegłorocznej edycji wydarzenia, w której wzięło udział sześć miast, o rekord Polski walczyło niemal 1600 osób, które łącznie przewiosłowały 790 km. Rywalizację zwyciężył Toruń, którego 306 mieszkańców wspólnie pokonało 153 km.

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w CH Atrium Felicity 12 stycznia br. (sobota) w godzinach 9.00 – 19.00 przy sklepie Media Markt. Wydarzenie jest realizowane w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku zaplanowano na 13 stycznia. Celem tegorocznej zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Program wydarzeń w Lublinie

Policjanci w całym kraju czuwać będą nad bezpieczeństwem podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na ulicach wszystkich województw zadba o to większa liczba patroli. Przed oficjalnym rozpoczęciem funkcjonariusze szkolili wolontariuszy, przypominając im m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kwestowania. Policjanci apelują o to, by w każdej sytuacji wymagającej interwencji alarmować służby dzwoniąc pod bezpłatne numery alarmowe 997 i 112.

Na co w tym roku zbiera Fundacja WOŚP?

W tym roku Fundacja chce zakupić nowoczesny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Będą to placówki z oddziałami, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W Polsce mamy blisko 50 takich szpitali. Zasięgiem obejmują one cały kraj. W tego typu szpitalach szczególnie ważny jest sprzęt, który spełnia najwyższe standardy wyposażenia, ale również, który daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Dzięki zbiórce do szpitali ma trafić taki sprzęt jak:

– Rezonanse magnetyczne
– Tomografy komputerowe
– Aparaty do diagnostyki RTG, w tym aparaty mobilne
– Wysokiej klasy ultrasonografy
– Echokardiografy
– Sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia

(fot. mat. org., ilustracyjne Łukasz Widziszowski)

5 komentarzy

 1. pierwszy z brzegu: kontrowersje.net/8_wyrok_w_potwierdzaj_cych_e_owsiak_i_wo_p_ami_prawo_i_ukrywaj_faktury

 2. Niech każdy daje gdzie chce i komu chce ! Wolności chcieliście to wolność wyboru zostawcie każdemu ! Kto chce niech daje Owsiakowi, kto chce niech daje na tacę w Kościele, a kto chce niech wyda na inne uciechy !

 3. Jurek jak co roku jesteśmy z tobą !!!!!!!!!!!

 4. Każdy kto pluje na Owsiaka i jego działalność niech się zwróci z prośba o pomoc do NFZ hehee a w przypadku gdy będzie w szpitalu lub jego dziecko, niech podpisze, ze NIE ŻYCZY sobie aby jego życie i zdrowie bylo ratowane sprzętem podarowanym przez WOŚP ! Swoja drogą to bardzo słabe, ze gdy TVPis robi program w szpitalu to ze sprzętu zrywa się serduszka ! Powinniście za to dostać wszy wy butni i buńczuczni partyjni postsowieccy towarzysze !

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7699zł 0.62%
  • GBP 5.1002zł -0.2%
  • EUR 4.5473zł -0.02%
  • CHF 4.2291zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL