Siennica Różana: Po oblodzonej jezdni pędził 134 km/h. – Spieszyłem się ze szkoły do domu

Zalegający na lokalnej drodze śnieg ani oblodzona jezdnia nie były żadną przeszkodą dla 19-latniego kierowcy, aby jechać blisko trzykrotnie szybciej, niż można w terenie zabudowanym. Co więcej, nie tak dawno zginęła tam potrącona przez samochód 17-latka.

W czwartek po godzinie 15 funkcjonariusze krasnostawskiej drogówki zauważyli na lokalnej drodze w miejscowość Siennica Różana pędzące z nadmierną prędkością auto. Pomiar prędkości wykazał, że kierowca renaulta przez teren zabudowany jechał 134 km/h. Nie przeszkadzały mu również warunki panujące na drodze, czyli zalegający śnieg i występujące miejscami oblodzenia nawierzchni.

Kierowca został natychmiast zatrzymany. Jak się okazało, pojazdem kierował 19-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Przewoził do tego dwóch pasażerów. Policjantom tłumaczył, że spieszył się ze szkoły do domu. Kierowca na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania, które posiadał zaledwie od roku. Ponadto został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

-Podkreślamy, iż dla takich zachowań nie będzie tolerancji. Szczególnie, iż w miejscu gdzie 19-latek jechał z tak ogromną prędkością, miesiąc temu doszło do śmiertelnego potrącenia 17-latki – tłumaczy podkom. Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

(fot. policja)
2017-01-21 13:16:17

43 komentarze

 1. Z jakiej szkoły jak Lubelszczyzna ma obecnie ferie zimowe, kłamią Ci młodzi jak nie wiem co, aby się tylko jakkolwiek wytłumaczyć.

 2. Inspektor Podglądacz ze wsi

  Od razu widać, że to jakiś patałach jechał bez pojecia o jeździe samochodem. Moim zdaniem powinien zostać wysłany na platne szkolenie jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych, (może jakaś mata poslizgowa czy coś), które byłyby skończone dopiero po egzaminie państwowym. No i oczywiscie badanie u psychologa powinno być. Może by to mu pomogło rozumu nabrać. Teraz rodzice zapłacą mandat i chwilę odpocznie od samochodu i nic mu do pustej głowy nie wpadnie.

 3. Aaron Fleischmann

  ZABRAĆ STARUCHOM PRAWKA!!! Aj, czekaj… Nie, wobec lekkomyślnych gówniarzy odpowiedzialności zbiorowej nie stosujemy. Tu każdy przypadek traktowany jest indywidualnie i nie robi się z niego reguły. Pomysł podniesienia wieku uprawniającego do ubiegania się o prawo jazdy może wywołać tylko zgorszenie.

 4. Aaron Fleischmann

  Ten, jak wiele innych newsów z lublin112, dowodzi niezbicie, że osoby w wieku do 21 lat nie powinny mieć nawet karty motorowerowej. Wszystko, co jedzie powyżej 40 km/h to w ich przypadku potencjalne narzędzie zbrodni. Komunikacja miejska lub rower, ale to drugie tylko pod opieką osoby dorosłej. Zbyt często zbyt wielu ludzi w tym wieku myli prawo jazdy z licencją na zabijanie.

  • Czytając komentarze z tym zgadzam się w 100%. Najwięcej wypadków powodują właśnie kierowcy z kat. wiekowej 18-24 lat. Nie przewidują skutków takiej jazdy. Strach wyjść na ulicę i trafić na takiego debila, stracić zdrowie czy życie swoje lub kogoś bliskiego

   • No tak, bo piesi mają prawo wejść na ulicę kiedy chcą 😛 A potem dziamolenie na kierowców…..

 5. Ludzie przesadzacie. Sam w młodości troch szlłem samochodem ale wyrosłem to czasami mi sie zdarza. Wielu tutaj robi się na ludzi którzy lubia wytykac błady innym a swoje to już ingorują. Nie mówie że chłopak postąpił mądrze bo postąpił głupio ale każdy z nas popełniał błedy. Najważniejsze zeby ten człowiek 2 raz tak szybko nie jechałby po oblodonej drodze bo moze zle sie skonczyc.Jeszcze na suchej to co innego ale przy takiej pogodzie wystarczy jeden zły mocny ruch i samochód leży taka pawda.

 6. Spieszył się ze szkoły? Przecież są ferie…

 7. Zawzięty motocyklista

  A dlaczego tak jest? Podstawowym problemem jest to że młodzi ludzie zbyt późno zaczynają mieć do czynienia z motoryzacją. Nauka jazdy powinna zaczynać się dużo wcześniej tak jak kiedyś prawo jazdy w wieku 16 lat pod warunkiem poruszania się pojazdem pod bezpośrednim nadzorem rodziców. Po dwóch latach będzie taki kierowca miał wyczucie prędkości wyrobi sobie wyobrażenie o skutkach nieodpowiedzialności na drodze. Mam dwóch dorosłych synów którzy pojazdami poruszają się od 8 roku życia i nigdy nie było z nimi tego typu problemów. Oczywiście muszą być w taką sprawę zaangażowani rodzice.

 8. takim piratom zamiast mandatu tydzień pracy społecznej prz myciu zwłok z wypadków w prosektorium

 9. Powinny być wyższe kary zarówno finansowe jak i ograniczenie wolności. Jakby taki gówniarz beknął z 15 tys to następnym razem dobrze by się zastanowił. Na pewno też Tatuś z Mamusią byliby zachwyceni….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu