Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Oberwany przez nawałnicę konar spadł na kajakarzy. Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

Ponad 30 razy interweniowali zamojscy strażacy w związku z usuwaniem skutków niekorzystnych warunków atmosferycznych. W dwóch przypadkach interwencje dotyczyły kajakarzy.

Gwałtowna burza z opadami deszczu oraz gradu a także z silnym wiatrem dała się we znaki także mieszkańcom powiatu zamojskiego. Tylko do godziny 15:00 zamojscy strażacy przeprowadzili 36 interwencji związanych z usuwaniem skutków niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Jak wyjaśnia mł. bryg. Marcin Żulewski z Komendy Miejskiej PSP w Zamościu, uszkodzone zostały dachy na dwóch budynkach gospodarczych, większość zdarzeń dotyczyła jednak drzew powalonych na drogi i blokujących ruch.

Były też dwa poważniejsze zdarzenia związane z kajakarzami. Na zalewie Rudka w Zwierzyńcu wichura przewróciła cztery kajaki z siedmioma osobami. W tym przypadku na szczęście nikomu nic się nie stało. Jednak podczas spływu kajakowego rzeką Wieprz złamany konar uderzył w kajak, którym płynęły dwie osoby. Jedna z nich została przewieziona do szpitala.

6 komentarzy

 1. Baba nie czytała przepowiedni znafcówpogodowych i ma za swoje

 2. A czy przypadkiem nie było ostrzeżeń o gwałtownych burzach i ulewach? Czy prognozy na dzisiaj się nie potwierdziły? Jeżeli ktoś podczas burzy beztroski pływa sobie kajakiem to sorry… Nie tylko konar może spaść na głowę.

 3. Wiatr piź..i, tak że dachy zrywa – „Chodźmy popływać kajakiem, co może pójść nie tak?”

 4. Każda aplikacja pogodowa pokazywała, że idzie gwałtowna burza, ale co tam, chodźmy na kajaki.

  • Zgadza się. Ale zauważ jedną prawidłowość. Wystarczy zerknąć na komentarze pod artykułami o nadchodzących burzach. Wyśmiewanie że to g…no nie prognoza, bo żadnej burzy nie będzie itp itd. Więc co się dziwić, skoro „fachowcy” więdzą lepiej.

   • Wiedzą lepiej.
    Prognozy są np. że burze\wichury mogą wystąpić na terenie województwa lubelskiego.
    To, że na Twojej pipidówie nie wystąpiły, nie znaczy, że nie mieli racji.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport