Oberwanie chmury i powalone drzewa. W regionie burza na razie nie wyrządziła większych szkód (zdjęcia)

Burza, która przeszła nad naszym regionem, nie wyrządziła większych szkód. Strażacy zanotowali pojedyncze interwencje związane z powalonymi drzewami. Jednak ostrzeżenie związane z burzami wciąż obowiązuje.

Pierwsze z zapowiadanych przez synoptyków burz przeszły już nad naszym regionem. Opady pojawiły się w północnej i wschodniej części województwa lubelskiego. Jak na razie obyło się bez większych szkód. Straż pożarna zanotowała kilkanaście interwencji związanych z usuwaniem skutków wyładowań atmosferycznych, silnego wiatru oraz intensywnych opadów.

Najpoważniejsza sytuacja jak na razie wystąpiła w okolicach Krasienina w powiecie lubelskim, gdzie doszło do oberwania chmury. Zalane zostały drogi i kilka posesji. Na miejscu interweniowały cztery zastępy strażaków. Silny wiatr uszkodził również dach na jednym z budynków w gminie Drelów w powiecie bialskim. W kilku powiatach były też pojedyncze interwencje związane z powalonymi na drogę drzewami. Zablokowane były m.in. drogi DK 19 i DW 809. Strażacy wyjeżdżali również gasić drzewo, które zapaliło się po uderzeniu pioruna. W gminie Niedźwiada w powiecie lubartowskim zanotowano opady gradu.

To jednak nie koniec. Synoptycy wciąż przestrzegają przed kolejną burzą, która zmierza w kierunku naszego regionu. Towarzyszyć jej mogą intensywne opady deszczu osiągające miejscami do 40 mm, a lokalnie nawet do 50 mm oraz gradu. Do tego podmuchy wiatru nawet do 100 km/h. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało do mieszkańców wiadomości SMS z ostrzeżeniem. Zagrożenie burzowe obejmuje teren całego województwa lubelskiego.

(fot. nadesłane – Anna, Marcin – DZIĘKUJEMY!)

Zobacz również

4 komentarze

 1. No tak kałuża na asfalcie. Nieźle zalanie. Tam jest taka droga więc nie ma się co dziwić że w dołek wszystko spływa.

 2. Zniszczony cmentarz i powyrywane, połamane drzewa, przewrócony przystanek Turów pow. Radzyński, ale wiekszych szkod nie ma

 3. zgadywanki

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8399zł 0.1%
  • GBP 4.8785zł -0.83%
  • EUR 4.4946zł -0.24%
  • CHF 4.174zł -0.39%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki