690 680 960

Oberwanie chmury i powalone drzewa. W regionie burza na razie nie wyrządziła większych szkód (zdjęcia)

Burza, która przeszła nad naszym regionem, nie wyrządziła większych szkód. Strażacy zanotowali pojedyncze interwencje związane z powalonymi drzewami. Jednak ostrzeżenie związane z burzami wciąż obowiązuje.

Pierwsze z zapowiadanych przez synoptyków burz przeszły już nad naszym regionem. Opady pojawiły się w północnej i wschodniej części województwa lubelskiego. Jak na razie obyło się bez większych szkód. Straż pożarna zanotowała kilkanaście interwencji związanych z usuwaniem skutków wyładowań atmosferycznych, silnego wiatru oraz intensywnych opadów.

Najpoważniejsza sytuacja jak na razie wystąpiła w okolicach Krasienina w powiecie lubelskim, gdzie doszło do oberwania chmury. Zalane zostały drogi i kilka posesji. Na miejscu interweniowały cztery zastępy strażaków. Silny wiatr uszkodził również dach na jednym z budynków w gminie Drelów w powiecie bialskim. W kilku powiatach były też pojedyncze interwencje związane z powalonymi na drogę drzewami. Zablokowane były m.in. drogi DK 19 i DW 809. Strażacy wyjeżdżali również gasić drzewo, które zapaliło się po uderzeniu pioruna. W gminie Niedźwiada w powiecie lubartowskim zanotowano opady gradu.

To jednak nie koniec. Synoptycy wciąż przestrzegają przed kolejną burzą, która zmierza w kierunku naszego regionu. Towarzyszyć jej mogą intensywne opady deszczu osiągające miejscami do 40 mm, a lokalnie nawet do 50 mm oraz gradu. Do tego podmuchy wiatru nawet do 100 km/h. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało do mieszkańców wiadomości SMS z ostrzeżeniem. Zagrożenie burzowe obejmuje teren całego województwa lubelskiego.

(fot. nadesłane – Anna, Marcin – DZIĘKUJEMY!)

4 komentarze

  1. No tak kałuża na asfalcie. Nieźle zalanie. Tam jest taka droga więc nie ma się co dziwić że w dołek wszystko spływa.

  2. Zniszczony cmentarz i powyrywane, połamane drzewa, przewrócony przystanek Turów pow. Radzyński, ale wiekszych szkod nie ma

  3. zgadywanki

Kursy walut

  • USD 4.476zł -0.17%
  • GBP 5.4484zł 0.19%
  • EUR 4.6976zł 0.02%
  • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ