690 680 960

O ich wyczynie mówiono w całym kraju. Kary więzienia za Gang Świeżaków

Kradzież, której dokonali dwaj pracownicy Biedronki, była głośna w całym kraju. Pisało o niej większość portali, mówiono w radiu i telewizji. Obaj mężczyźni usłyszeli wyroki.

Ubiegłoroczna akcja marketingowa sieci sklepów Biedronka, jaką było kolekcjonowanie maskotek z serii Gangu Świeżaków, przyniosła firmie spory wzrost sprzedaży. To z racji tego, że społeczeństwo oszalało na punkcie pluszaków o kształtach warzyw i owoców. Wiele osób tak konstruowało listę swoich zakupów, aby jak najbardziej zmaksymalizować liczbę naklejek, które później uprawniały do odbioru przytulanek. Niektórzy postanowili pójść na skróty, i aby zdobyć upragnione maskotki, nie wahali się posunąć do popełniania przestępstw.

W czasie trwania akcji, o wiele więcej pracy mieli policjanci. To z racji wielu kradzieży, jakich dopuszczały się osoby, chcące jak najszybciej uzbierać komplet pluszaków. Kradzione były karty pełne naklejek, włamywano się do samochodów, w których pozostawione były maskotki, ze sklepów potrafiły też ginąć całe rolki z naklejkami. Nie brakowało przypadków wyśmiewanego przez internautów żebractwa o maskotki, a nawet ofert o charakterze seksualnym, kiedy to w zamian za intymne spotkanie, oferowano komplet maskotek. Szaleństwo nie oszczędziło również niektórych pracowników sklepów, którzy również dopuszczali się kradzieży.

Jednak wszystkich przebili dwaj mężczyźni pracujący w zlokalizowanym w Lubartowie Centrum Logistycznym Biedronki. We wrześniu ub. roku 31-letni mieszkaniec gminy Firlej i 33-letni mieszkaniec Lubartowa ukradli bowiem aż 10 tys. naklejek, których wartość pracodawca obu mężczyzn oszacował na 10 tys. złotych. Powiadomieni o wszystkim policjanci zabezpieczyli nagrania monitoringu oraz przesłuchali świadków. Większość skradzionych naklejek udało się odzyskać, pozostałe jeden ze sprawców zdołał już wymienić na maskotki.

W trakcie przesłuchania obaj przyznali się do winy. Jak wyjaśniali, wcześniej tego nie planowali, a do kradzieży skłonił ich przypadek. W trakcie pracy zauważyli, że naklejki zostały dostarczone do magazynu w zwykłym pudełku, a nie tak jak zawsze w zabezpieczonych pojemnikach. Do tego ich opakowanie umożliwiało wyjęcie części zawartości. Obaj zostali oskarżeni o kradzież, a materiały trafiły do sądu.

Podczas rozprawy podtrzymali swoje wcześniejsze zeznania, wyrazili też skruchę a maskotki, które zostały wymienione za skradzione naklejki, wróciły do firmy. Za swój czyn 31 i 33-latek zostali skazani na kary po pół roku pozbawienia wolności. Ze względu na niekaralność obu sprawców, sędzia warunkowo zawiesił wykonanie kary. Mężczyźni wcześniej zostali też zwolnieni z pracy.

(fot. JMP)
2018-01-30 22:14:15

15 komentarzy

 1. Swoim czynem udowodnili przynależność do Gangu Świeżaków – dlaczego sędzia nie uwzględnił uczestnictwa w grupie przestępczej? 😀

 2. Gang Olsena

 3. Dej i mnie świežaka jezdem bidna i ja hce go darmo

  • moje dziedzko bardzo hcialo swierzaka. da mi pani go mieszkam z chlopakiem i naz nie stac na duze zakupy ucieszy mnie za darmo swiezak prosze powiedziec czy da pani

 4. Polecam pewien portal na A, „Świeżaki” występują w dwóch wersjach przez Żet i eRZet ;]

 5. Gienia POturbo-vana

  Stare konie i sie połasili na jakieś pluszaki. Chłopy wy w tym wieku to za dziewczynami się oglądajcie a nie za pluszakami, haha ale mnie rozbawili ?

  • Wartość 10 tys zł więc niekoniecznie chodziło o maskotki do przytulania dla nich a bardziej o przytulenie paru groszy 😉

  • Chłopaki właśnie dobrze kombinowali. Chcieli płacić pięknym laseczkom za usługi seksualne właśnie tymi świeżaczkami. Nie czytałeś całego artykułu?

 6. Biedronkowa patologia. Ukradli 10 tys naklejek o lacznej wartosci 10 tys zl. Ktos tu klamie. To czemy ja mysialem robic zakupy na 40 zl zeby otrzymac 1 naklejke. Skoro prosty rachunek. 10 tys zl to 10 tys naklejek czyli nakleka warta 1zl.

 7. Jakie 10tys zł jak dziś te naklejki są nic nie warte

 8. Czy Policja obciążyła już Biedronkę za koszty prowadzenia postępowań, które wynikły z propagowania przez Biedronkę przestępczego trybu życia oraz organizowania gangów i to do tego kierowane było to do dzieci xD

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej