Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

O miejsce w tym autobusie pasażerowie potrafią walczyć siłą. Gutek niebawem znów wyjedzie na ulice (zdjęcia)

Za kilka dni będzie kolejna okazja do podróży przez miasto na pokładzie zabytkowego autobusu. Gutek wyjedzie na trasę z okazji Światowego Dnia Turystyki.

Rekordowe zainteresowanie przeżywają w tym roku kursy zabytkowymi pojazdami komunikacji miejskiej, które co jakiś czas wyjeżdżają na ulice Lublina. Mowa o autobusie Jelcz 272 MEX o nazwie Gutek, a także trolejbusie Skoda 9 Tr. W wakacje na linii turystycznej dochodziło nawet do sytuacji, że pasażerowie siłą walczyli o miejsce. W związku z tym wprowadzono zmiany i aby skorzystać z przejazdu, należało wcześniej się zapisać.

Ostatnio pojazdy wyjechały w trasę i woziły pasażerów 17 września z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności, czyli corocznej inicjatywy Komisji Europejskiej, mającej na celu zachęcenie mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, a zarazem ekologicznych środków podróżowania. Jednak niebawem znów będzie okazja do podróży przez miasto na pokładzie zabytkowego autobusu.

Gutek obsłuży kursy linii turystycznej „T”, która zostanie uruchomiona z okazji Światowego Dnia Turystyki. Autobus odjedzie z przystanku Brama Krakowska 03 i zabierze pasażerów trasą wiodącą przez ul.: Lubartowską, al. Tysiąclecia, Ruską, Biernackiego, Prusa, Dolną 3 Maja, 3 Maja, Krakowskie Przedmieście, Al. Racławickie, al. Kraśnicką, Zana, Bohaterów Monte Cassino, Armii Krajowej, Jana Pawła II, Filaretów, Głęboką, Narutowicza, Bernardyńską, Wyszyńskiego i Królewską.

Planowane są dwa kursy, pierwszy o godz. 12.00, drugi o 13.00. Na linii obowiązują bilety oraz uprawnienia zgodnie z aktualnym cennikiem i zasadami dla przejazdów komunikacją miejską. Bilety można nabyć także u konduktora.

(fot. lublin112)

8 komentarzy

 1. Zróbcie bilety po 20zł, to patologia nie będzie się biła o wejście do niego.

 2. Może być to wspaniała atrakcja turystyczna Lublina tylko należy wyważyć ofertę i cenę, która powinna być trochę wyższa bo trudno zapewnić przewodnika nagłośnienie i koszt eksploatacji na poziomie zwykłego biletu. Uważam również że autobus pewien mieć różne trasy i zatrzymywać się w ciekawych miejscach gdzie przewodnik może ciekawie coś poopowiadać. Sama jazda w głośnym pojeździe aby zdążać na następny kurs jest trochę zniechęcająca.

 3. Znowu zatruje tyle co całe mpk w miesiąc! Idioci dopuszczają go do trucia ludzi! Gdzie ekolodzy czyżby putin nie zapłacił to siedzą cicho?!

  • Specjalistom jestem

   Widzisz żółte tablice? Więc ekolodzy mogą ich cmoknąć w trąbkę. Dziękuję, dobranoc.

 4. Specjalistom jestem

  Zlikwidować to i będzie po problemie. Dzicz nie potrafi zrozumieć że tylko tyle ile siedzących i się pcha chamstwo aż musieli zrobić zapisy jak na bilety lotnicze… przez co żaden turysta co przyjechał do Lublina na weekend nie mógł się przejechać.

 5. To patobus. Bilety po 40zł i lumpy nie będą wsiadać.

 6. były też Jelcze z przyczepą

 7. Najpierw psioczą by te stare niewygodne autobusy wywalić, a potem jak taki podjedzie to się biją by do niego wsiąść. O co w tym chodzi?
  U nas MPK pozbyło wszystkiego co leciwe, a jakoś MZK mogło zostawić po sztuce wszystkiego co u nich jeździło. Na imprezy do Kraśnika przyjeżdżają Ikarusy, Berliety, Ogórki i wszystko w różnych wersjach, a Lublin? Stać tylko jednego Ogórka wystawić i dlatego ludzie się biją.

Z kraju