Nowy most już zbudowany, trwa układanie asfaltu. Duża drogowa inwestycja zbliża się ku końcowi (zdjęcia)

Dwa miesiące pozostały wykonawcy na zakończenie inwestycji związanej z przebudową ronda przy Gali oraz ul. Fabrycznej i Al. Zygmuntowskich w Lublinie. Zaawansowanie prac jest spore i wszystko wskazuje na to, że opóźnień nie będzie.

Dokładnie rok temu rozpoczęły się prace związane z kolejną dużą inwestycją drogową na terenie Lublina. Chodzi o przebudowę układu komunikacyjnego w rejonie ronda przy Gali. W pierwszej kolejności wykonawca, którym jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów, zajął się wyburzaniem znajdujących się przy ul. Fabrycznej pustostanów. Następnie przystąpił do właściwych prac, czyli przebudowy skrzyżowania ul. Fabrycznej, Lubelskiego Lipca 80, al. Unii Lubelskiej i Zygmuntowskich. Inwestycja objęła także ul. Fabryczną oraz al. Zygmuntowskie.

Zburzony został stary most na Czerniejówce w ciągu ul. Fabrycznej, a w jego miejsce zbudowano już nową przeprawę. Trwa umacnianie koryta rzeki a także montaż niezbędnej infrastruktury oraz najazdów na most. W pozostałych miejscach układana jest nawierzchnia. Na razie jest to pierwsza jej warstwa, jednak oznacza to wyraźnie, że prace zmierzają ku końcowi. Najbardziej zaawansowane prace są na Al. Zygmuntowskich. Tam brakuje jedynie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu.

Zgodnie z umową, jaką wykonawca zawarł z Urzędem Miasta, termin zakończenia inwestycji to koniec listopada, a więc za blisko dwa miesiące. Choć do wykonania zostało jeszcze sporo, m.in. większość prac na ul. Lubelskiego Lipca ’80 czy też sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Bronowickiej z ul. Fabryczną, to jednak obecnie wszystko ma iść zgodnie z planem a Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów nie wnioskowało o wydłużenie terminu zakończenia inwestycji.

(fot. lublin112)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. ktoś się orientuje w tym temacie ale al.Zygmuntowskie powinny być wyremontowane chyba do skrzyżowania z Piłsudskiego przy Orlenie? Czy w planie był remont tylko do połowy drogi.

 2. Mogliby przed Wszystkimi Świętymi oddać bo to główny wylot na Majdanek…

 3. W listopadzie ekipę zaskoczy pogoda i prace staną. Na bank.

 4. A co dalej?Bo Unii Lubelskiej to porażka plus przejścia dla pieszych na trzy pasmówce do 70.Niektórzy debile tak wyczuleni propagandą,że stają dęba przed pasami na środkowym pasie i wołają do pieszych „choć choć ja w lusterka nie patrzę”.

  • A dlaczego miałby patrzeć w lusterko? Jadąc za poprzedzającym pojazdem jesteś jako kierowca zobowiązany utrzymać odpowiednią odległość, żeby mu nie wjechać w tyłek.

   • Bo są również inne pasy a na nich auta powiedzmy z 70 na liczniku i jeżeli ktoś staje na środkowym dęba to chyba coś ma nie tak z głową.Zrozumiałeś czy narysować.

 5. Na załączonych zdjęciach najlepiej widać w jakim tempie prowadzone są prace – czy te zdjęcia były robione w jakieś swięto ?? bo jakoś nie widać żeby tam ktoś cokolwiek robił !!!

 6. nie ma czym sie podniecać. wystarczy popatrzeć na wyczyny „”brukarzy „budujących zatoki przystankowe na Wolskiej od czterech miesięcy. Nadają sie do tej roboty(nie dłużej niż do 14,30) jak żuk na prezydenta

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7885zł -0.17%
  • GBP 5.2655zł -0.39%
  • EUR 4.5562zł -0.01%
  • CHF 4.1354zł 0.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online