690 680 960

Nowy budynek, a już do remontu. Ogromne straty po pożarze wieżowca w Lublinie (zdjęcia)

Oszacowane zostały wstępne straty, jakie powstały w wyniku wczorajszego pożaru wieżowca na Czechowie. Budynek ten był nowy, mieszkańcy dopiero zaczynali się do niego wprowadzać.

Do późnego popołudnia trwały w poniedziałek działania strażaków związane z pożarem wieżowca przy ul. Paganiniego w Lublinie. Jak już informowaliśmy, dym wydobywający się z budynku został zauważony około godziny 9:30. Na miejsce skierowane zostały pierwsze zastępy strażaków. Kiedy okazało się, że sytuacja jest dość poważna, do pomocy ściągano kolejne wozy gaśnicze zarówno z JRG w Lublinie jak też z jednostek OSP w Pawlinie, Kozubszczyźnie, Niemcach i Strzeszkowicach. Łącznie z ogniem walczyło kilkudziesięciu strażaków.

Płonęła znajdująca się w specjalnych kanałach instalacja elektryczna. To wywołało bardzo duże zadymienie. Dym rozprzestrzeniał się po całym budynku, jak też wydobywał na zewnątrz przez otwory wentylacyjne. Wieżowiec jest nowy, pracowali w nim jeszcze robotnicy, niektórzy właściciele lokali zaczęli też przystosowywać mieszkania do swoich potrzeb. Część z nich została uwięziona na górnych kondygnacjach. Za pomocą drabiny strażacy ewakuowali kilka osób z balkonów.

Oprócz zniszczonej instalacji elektrycznej wiele pomieszczeń oraz korytarzy nadaje się tylko do remontu. Gęsty dym sprawił, że okopcone zostały ściany. Kolejne pomieszczenia są zalane wodą. Jak wstępnie oszacowali strażacy, straty wywołane pożarem wynoszą 1,5 mln złotych. Przy czym są to jedynie pobieżne szacunki i kwota ta może ulec zmianie. Śledztwo w sprawie pożaru wszczęła prokuratura. Ustalane są dokładne przyczyny pojawienia się ognia.

(fot. lublin112, nadesłane – Natalia, Karol, Krzysztof, Maja, Ela, Konrad, Paweł, Tymoteusz, Paula, Karolina, Przemysła, Michał, Arkadiusz)

20 komentarzy

  1. z gory wiadomo co było przyczyną pożaru…….. zwarcie instalacji elektrycznej….czyli, deweloper poleciał w chu…a i jak zawsze i wszędzie użył chu…..ego i najtańszego materiału. sprawa zamknięta

  2. Deweloper da sobie radę .Pomyślnie co mają zrobić ludzie którzy wyłożyli grubą kasę za mieszkania…

    • Dokładnie. Jak by się tak tym cwaniaczkom s komentarzy chaupy popaliły to nie było by im tak do śmiechu. Może i ubezpieczone, ale dla kogo ta „kara” większa? Chyba dla ludzi którzy tam kupili mieszkania a nie dla dewelopera. Teraz zanim się wprowadzą na swój wymarzony kwadrat będą musieli poczekać i załatwić kilka kolejnych problemów.

  3. Wina Tuska

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas