Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Nowe zasady rozliczania dodatków covidowych dla medyków

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że od 1 listopada 2021 roku personel medyczny otrzyma dodatkowe wynagrodzenie covidowe za każdą godzinę opieki nad pacjentem z podejrzeniem i z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Dla placówek medycznych, które leczą pacjentów z COVID-19, oznacza to czytelniejsze reguły przyznawania dodatku covidowego.

28 komentarzy

 1. Pójdę za radą Horbana i przekwalifikuję się na medyka. Nigdzie tak nie zarobię. Przekonała mnie radość tej pani ze zdjęcia. Pandemio trwaj! A niektórzy zastanawiali się czemu strażacy z osp wzniecają pożary…

 2. Dodatek za … za co wlasciwie? Co takiego jest w covidzie czego nie ma w raku? Wrzucaja pacjenta na łózko i tyle. Nie maja na to lekow,nie musza obmywac ran i wybroczyn. O co tu ku.. chodzi?! Kto to wymyslil? Dlaczego tak dotuje sie walke z chorobą,ktorej tak jak grypy nigdy nie zwalczymy?

 3. Teraz widać komu zależy aby paranodemia trwała.

  • Bez dodatkowej kasy dla medyków zabawa w Pandemie by się nie udała. Nie da rady bez udziału lekarzy… zatem wykorzystano naturę ludzką i jej mroczne elementy. Dodatki za pacjenta ( nawet przy teleporadzie), respirator, za wpisanie go w akt zgonu etc… sa stosowane na całym świecie. W USA okazało się ze pazerni lekarze tak ochoczo wpisywali modną chorobę w akt zgonu, że tylko 6% zgonów faktycznie tyczyło Covid…

 4. No to już szans na zakończenie tego cyrku nie ma. Przecież każdego wyślą na test – pozytywny rzecz jasna.

  • Biznes się kręci:
   – kasa za testy
   – kasa za szczepionki
   – kasa dla branży medycznej za kowid.

   Kowidowi płaskoziemcy tego nie widzą. Zamiast leczyć chorobę, to jest mieszanie patykiem w zupie.

 5. Jak zaczniemy rozliczać plandemistów to każdy kto wziął pieniądze weryfikacji nie przejdzie

 6. A w szpitalu na oddziale psychiatrycznym okolo30 pacjentów z cowidem personel niemedyczny cały czas przy pacjentach i medyczny i nikomu się nic nie należy .Gdzie tu sprawiedliwość.

 7. A gdzie sa dodatki dla nauczycieli, którzy codziennie obcują z tłumem niezaszczepionych zasmarkanych dzieciaków??? I dla kasjerek w marketach, na które codziennie kichają setki klientów? I dla kierowców MPK, którzy 8 godzin dziennie spędzają wsród setek pasażerów?

 8. nie ma o co się spuszczać

 9. I tak oto dokonano podziału na tych lepszych co chwalą z troską w głosie pandemię i śmieciową resztę która próbując się leczyć, ma statystycznie dostarczać dowodów na jej istnienie (poda się cv19 jako schorzenie podstawowe choćby przy złamaniu).

 10. Dokładnie tak to wygląda od początku, z tym że obecnie nie może przekraczać 15 tyś miesięcznie, a może ktoś przypomni ile było na początku ?
  Bo ludzie nie dostali tej informacji, a nie miało przekraczać dwa razy tyle. Pacjenci byli zadziwieni dlaczego szpitale, przekształciły się na oddziały covidowe. Pootwierano szpitale polowe – a kto wygrał przetargi na zaopatrzenie tych „placówek”? Operacje planowane zostały wypieprzone z grafiku ludzie czekali na biodro, kolano i nic nikogo nie obchodziło. Przychodnie pozamykane, tylko tele-porada za 100 zł od pacjenta na NFZ, a nie jak do tej pory za wizytę 60 zł (stawka z cennika). Czy ludzie naprawdę nie wiedzą na czym polega umowa NFZ, za wszystkie usługi jest zapłata. Za wypełnienie części umowy, czyli jeśli lekarz wypisuje nam receptę to cennik na ten świstek też istnieje, czy zwolnienie to też itd. Za e-recepty też dostają dodatek, to usprawnienie dla pacjentów, ale trzeba było towarzystwo zmusić dodatkiem % żeby je wystawiali.

Z kraju

Sport