690 680 960

Nowe drogi powstają w powiecie lubartowskim

Do września mają powstać trzy nowe drogi w gminie Serniki. Jednak patrząc na tempo prac, dwie z nich będą gotowe najprawdopodobniej jeszcze w lipcu.

W gminie Serniki w powiecie lubartowskim trzy dotychczas nieutwardzone drogi, uzyskają nawierzchnię asfaltową. Prace drogowe trwają w Kolonii Woli Sernickiej, Wólce Zabłockiej i Brzostówce. Najdroższy i najdłuższy, gdyż prawie 1-kilometrowy odcinek to droga w Kolonii Woli Sernickiej. Prace w tym miejscu mają kosztować ponad 175 tysięcy złotych.

W Wólce Zabłockiej nową nawierzchnię uzyska 600 m drogi, koszt tej inwestycji to prawie 120 tysięcy. Z kolei za remont drogi w Brzostówce gmina zapłaci 50 tysięcy złotych. Jest ko kolejny, ostatni już etap prac przy utwardzaniu tych dróg. – W ubiegłym roku na każdej z nich została wykonana podbudowa cementowa, a teraz oprócz położenia asfaltu drogowcy uzupełnią pobocza, wykonają zjazdy i oznakowanie pionowe – wyjaśnia Wójt gminy Serniki Stanisław Marzęda.

Choć drogowcy na wykonanie prac mają czas do pierwszej połowy września, to drogi w Wólce Zabłockiej i Brzostówce są już prawie gotowe. Na obu położona została nowa nawierzchnia zaś teraz trwają roboty wykończeniowe, które najprawdopodobniej zostaną wykonane jeszcze w tym miesiącu. Z kolei remont drogi w Kolonii Woli Sernickiej ma się zakończyć do 9 września. Środki na te inwestycje pochodzą z budżetu gminy.
(fot. UG Serniki)
2015-07-26 11:37:41

Jeden komentarz

  1. Wow , ale news . Zrobili kawałek asfaltu obiecywany parę lat , a afera jak by metro wybudowali. Po co taka wiadomość , wybory już były , nie ma co się spinać panie wójcie.

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas