Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Notoryczny pirat drogowy uciekał przed policją. Dwa razy już tracił prawo jazdy

Po raz 30 wpadł w ręce policji mieszkaniec gminy Łaziska, który notorycznie łamie wszystkie możliwe przepisy ruchu drogowego. Tym razem usiłował jeszcze uciekać, zatrzymano go po pościgu.

W środę wieczorem, funkcjonariusze Ruchu Drogowego z opolskiej policji, podczas patrolu dostrzegli audi, którego kierowca na ich widok gwałtownie zahamował a następnie skręcił w jedną z bocznych dróg. Mundurowi od razu ruszyli za pojazdem w pościg. Okazało się bowiem, że kierowca jest im doskonale znany, co więcej, wiedzieli że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Mieszkaniec gminy Łaziska nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe ani też na dawane mu znaki do zatrzymania się. Po kilku minutach pościgu, w rejonie skrzyżowania przy ulicy Przemysłowej, radiowóz zajechał mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Policjanci zatrzymali 27-latka i przetransportowali go do komendy.

Jak się okazało, mężczyzna jest rekordzistą wśród piratów drogowych na tym terenie. Wcześniej już 29 razy był zatrzymywany za liczne wykroczenia drogowe. Wśród nich króluje przekraczanie prędkości, jazda bez uprawnień, jak też niezatrzymywanie się do kontroli drogowej. Dwukrotnie też tracił prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych. Tym razem nie posiadał też żadnych dokumentów.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2015-10-08 19:36:36

17 komentarzy

  1. Analizując po latach całkiem niezły wynik przez 5 lat po 365 dni w roku czyli malolata lapali średnio co 2 miesiące czy to taki rekord to nie wiem jeżeli jest prawda że zrobił w tym czasie pół mln km to,,,, myślę że więcej psiaki zapłacił w ciągu tych 5 lat mandatów od niego hehe i nie zrobili tyle km a tak w ogóle to przecież on zaraz po tej akcji chyba z 2 tyg miał prawko oddane więc więcej szumu niż kary

Z kraju

Polityka i społeczeństwo