Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Nocny pożar centrum handlowego w Lublinie. Z ogniem walczą dziesiątki strażaków (wideo, zdjęcia)

W nocy z wtorku na środę w centrum handlowym przy ul. Łęczyńskiej w Lublinie doszło do dużego pożaru. Z ogniem walczy kilkanaście zastępów straży pożarnej. Akcje gaśniczą utrudnia silny wiatr.

Dym wydobywający się z budynku centrum handlowego Domix przy ul. Łęczyńskiej w Lublinie został zauważony w nocy z wtorku na środę około godziny 2.30. Ogniem objęta była północna część hali.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że pali się wnętrze obiektu magazynowego. Na miejscu obecnie interweniuje 19 zastępów straży pożarnej, lubelskie jednostki PSP oraz dodatkowo OSP spoza miasta. Na chwilę obecną są to zastępy straży pożarnej m.in. ze Świdnika Dużego, Strzeszkowic Dużych i Wilczopola.

W rejonie akcji gaśniczej panuje bardzo duże zadymienie. Strażacy muszą pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych. Do tego w obiekcie jest bardzo wysoka temperatura, początkowo uniemożliwiała ona wejście do środka. Co więcej, wiatr sprawił, że zadymiona została spora część dzielnicy, dym spowił m.in. al. Witosa.

Jak tam przekazano, pożar najbardziej rozwinięty jest w części magazynowej obiektu i przeniósł się na dalszą część budynku. Obecnie strażacy jeszcze nie zlokalizowali źródła ognia. Akcja gaśnicza potrwa jeszcze wiele godzin. Na miejsce dyspnownae są kolejne zastępy straży pożarnej.

 

22 komentarze

  1. może szczur przegryzł kable, bo o tej porze szczury żerują

  2. Trafna uwaga z tymi godzinami pożarów, tak samo jak seryjny samo bójca grasuje zazwyczaj w piątki wieczorami, żeby ciałko zdążyło swoje odleżeć w chłodni przez weekend, żeby co trzeba odparowało, rozłożyło się…

  3. Traf na uwaga z tymi godzinami poż arów, tak samo jak sery jny samo bó jca grasuje zazwyczaj w piątki wieczorami, żeby cia łko zdążyło swoje odle żeć w chłodni przez weekend, żeby co trzeba odparowało, rozłożyło się…

  4. Tam właśnie znowu jechały straże i policja

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo