Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Nocny hałas na niebie w regionie. Poderwano polskie i sojusznicze myśliwce

Minionej nocy nad południowo-wschodnim obszarem kraju można było usłyszeć działania prowadzone przez polskie i sojusznicze myśliwce. Wszystko przez rosyjskie ataki na zachodnie tereny Ukrainy, sąsiadujące z Polską.

Podwyższony poziom hałasu w regionie

– Uwaga, w południowo-wschodnim obszarze kraju może występować podwyższony poziom hałasu związany z rozpoczęciem operowania w naszej przestrzeni powietrznej polskich i sojuszniczych statków powietrznych. Dzisiejszej nocy obserwowana jest intensywna aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, związana z uderzeniami z użyciem rakiet manewrujących, bezzałogowych statków powietrznych typu SHAHED oraz rakiet balistycznych, wykonywanymi na obiekty znajdujące się między innymi na zachodzie terytorium Ukrainy – informowało jakiś czas temu Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Ostatnią tak wzmożoną aktywność rosyjskiego lotnictwa, podczas której wystąpiły uderzenia na teren zachodniej Ukrainy zanotowano w nocy z 13 na 14 czerwca br. Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a Dowództwo Operacyjne RSZ na bieżąco monitorowało sytuację.

Zmniejszony poziom zagrożenia

Przed godziną 6.00 w sobotę pojawił się kolejny komunikat wojska.

– Informujemy, że ze względu na zmniejszenie poziomu zagrożenia uderzeniami rakietowymi rosyjskiego lotnictwa na obszary graniczące z naszym terytorium, operowanie polskiego i sojuszniczego lotnictwa w polskiej przestrzeni powietrznej zostało zakończone, a uruchomione siły i środki powróciły do standardowej działalności operacyjnej. To była bardzo pracowita noc dla całego systemu obrony powietrznej w Polsce, gdyż zmasowany atak rakietowy lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej objął całe terytorium Ukrainy, w tym obwody graniczące z Polską – informuje DO RSZ.

Wojsko Polskie na bieżąco monitoruje sytuację na terytorium Ukrainy i pozostaje w stałej gotowości do zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej.

35 komentarzy

 1. poderwali awionetki rusek narobił w gacie a to ze zatrute środowisko to z pieców unia to zobaczy i skarze domy ogrzewać słońcem lub chrustem

 2. juz nie głosuje na po

  sina mysz do dymisji , nie panuje nad sytuacją na granicy , ciepły kluch
  sie nadajesz na min istra , kibli chyba

 3. Ryży wie jak pokarać nieposłusznego pachołka mianuje go na ministra przecież on za to beknie.

 4. Ale się doczekałem rządu wolałbym żeby rządził ruski

 5. Poderwano polskie i sojusznicze myśliwce

  Kto za to wszystko płaci?.

 6. kandydat Republikanów na prezydenta USA Donald Trump powiedział w czwartek, że jego zdaniem wojna w Ukrainie zaczęła się z powodu ignorowania rosyjskich ostrzeżeń na temat ewentualnego wejścia Ukrainy w NATO. Były prezydent wykluczył przystąpienie Ukrainy do Sojuszu i ocenił, że byłoby to „szaleństwem.
  wreszcie ktoś rozsądny

 7. Poderwane. Z Mildenhall. Nie prościej by było gdyby ten Stratotanker stał w Rzeszowie zamiast bujać się przez Europę żeby tu kółka nawalać przez 2 godziny?

 8. Żołnierze na granicy za użycie broni karani, to co by było za zestrzelenie rakiety!?

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport