Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nocą rzucili się na idącego ulicą mężczyznę. Skatowanego 45-latka nie udało się uratować

Dwóch z trzech mężczyzn, którzy brali udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym 45-latka w Zamościu, zostało już skazanych. Na wyrok czeka jeszcze 36-latek, którego ciosy miały być przyczyną śmierci.

48 komentarzy

 1. Kpina
  Takie wyroki to za bojkę za zgodą dwóch bijacych się w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia. W innym przypadku to min. 15 dla uczestników i 25 dla zabójcy.

 2. Tacy sędziowie nakręcają spiralę. Jeśli ktoś ,,pobił ze skutkiem śmiertelnym” kogoś ci bliskiego czy przyjaciela dostając za to 15 m-cy to co zrobisz? Gra warta świeczki, po wyjściu delikwenta czynisz to samo ciesząc się przez 15 m-cy poczuciem korekty poprzedniego wyroku.

  • Widocznie wszyscy są z układu i rodzice mają wpływu na sędziów.

   • O nie, wtedy chętnie dorwie cię Policja – bo to nie wymaga wysiłku. Prokurator szybko skieruje piękny akt oskarżenia grzmiąco wnosząc o karę odstraszającą od samosądów. A Sąd szybko klepnie ci surowy wyrok, żeby zniechęcić naśladowców i w uzasadnieniu napisze o premedytacji i zemście jako motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Aha, dowalą ci też zadośćuczynienie a komornik chętnie podejmie się egzekucji, bo w odróżnieniu od dresiarzy jesteś ściągalny.

 3. Koziołek lubelski

  Prawo zemsty wg prawa Mojżeszowego jest w takim wypadku uzasadnione.
  Sprawiedliwości stałoby się zadość, a za wymierzenie owej groziłoby max 10 lat utrzymania – warto. Przy okazji zwracają się podatki na tak głupio wykonywany wymiar sprawiedliwości.
  „Jaką miarą mierzycie, taką miarą odmierzaja również wam.”
  Joshua ben Josef.

 4. Do 10lat więzienia… śmiech na sali… A za emitowanie fałszywego bamknotu- 25 bez zbytnich „staraniach”
  ???? ???

 5. bezprawie korupcja i złodziejstwo w tym naszym pieknym kraju

 6. Dożywocie dla wszystkich 3. Do tego obowiązek pracy żeby przeżyć. Bez pracy nie dawać jedzenia i picia.

 7. Ziobro powinien wprowadzić dla takich śmieci kare śmierci przez powieszenie. Później ciało powinno byc przekazane studentom do badan a miejsca pochowku nie znala by rodzina takiego śmiecia.

 8. Czas zmienić prawo, gdyż nie jest ani sprawiedliwe, ani nawet przyzwoite. Jest chańbą i woła o pomstę do nieba. Za zabicie człowieka lub przyczynienie się do śmierci kara minimum 25 lat więzienia a cały dochód z pracy więźnia w tym czasie powinien iść na zadośćuczynienie rodzinie i utrzymanie więźnia. Pobłażanie mordercom prowadzi do tego, że już teraz watachy takich krążą po centrach miast szukając okazji. Przykład, zabicie 21 latka tuż wigilią na Krakowskim.

 9. Dobrowolne co? Brak słów, Źle się nikomu nie powinno życzyć, ale w tym wypadku dla sądowych wybawicieli bandytów – spotkania z nimi w niedalekiej przyszłości.

 10. Państwo elity/patologii sądowniczej. Takie wyroki to promalocja dla przestępstw!