690 680 960

Nieznany sprawca ukradł dwa rasowe psy. Gdzie znajdują się zwierzęta? (zdjęcia)

Nasz Czytelnik zaalarmował nas, że minionej nocy nieznany sprawca ukradł z jego działki dwa małe psy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Bystrzyca.

Do kradzieży doszło dzisiaj w nocy pomiędzy godzina 2 a 6 w miejscowości Bystrzyca w gminie Wólka w powiecie lubelskim.

– Psy były zamknięte w czymś na zasadzie kojca, który pozwalał im chodzić tylko z tyłu domu. Ktoś otworzył furtkę ręcznie. Rozwiązał wszystkie sznurki i druty, co więcej otwarta była także furtka przy wejściu na działkę – relacjonuje Czytelnik.

Prawdopodobnie ktoś zabrał szczeniaki w celu sprzedaży. Furia (owczarek niemiecki) ma w uchu tatuaż 73L11 zielonym tuszem. Sprawa kradzieży została zgłoszona na policję. Na prośbę Czytelnika apelujemy o pomoc w odnalezieniu zwierząt. Za pomoc w odnalezieniu psów właściciel przewidział nagrodę pieniężną.

(fot. nadesłane)

15 komentarzy

 1. To już kolejna kradzież zwierzątek, ostatnio były młode Alpaki. Jak się skończyło to już wiemy. Także kwestią czasu jest odnalezienie szczeniaczków.
  Dobrze że jest info na stronie lublin112, i fotografie piesków, sprzedaży nie będzie 🙂

 2. Są równi i równiejsi dla 112.pl

  • Anka, możesz rozwinąć swoją wypowiedz?
   Czytelników lublin112.pl trochę jest, i także chcieliby usłyszeć co jest nie halo…?
   W grupie siła! 😉

   • Ance zaginął chomik i brak info na lublin112. Swoją drogą rasowe pieski najczęściej mają wady genetyczne. Przez bliskie pokrewieństwo dziedziczą owe wady.

   • Już odpowiadam.,Anka w Święta Bożego Narodzenia prosiła o zamieszczenie zdjęcia psa,który w kilkunastostopniowy mróz,biegał naokoło bloku przez kilka godzin.Nie reagował na próbę nakarmienia czy napojenia ciepłą wodą.Jak już nie miał siły,kładł się na śniegu na kilka minut ,po czym od nowa zaczynał okrążanie bloku.Bał się ludzi,był zupełnie wycieńczony i zdezorientowany.Niestety zamieszczenia prośby ze zdjęciem w celu próby ustalenia właściciela spełzły na niczym.Otrzymałam od 112.pl informacje zwrotną,że są serwisem informacyjnym i nie zajmują się sprawami zwierząt.

    • Kradzież psa jest przestępstwem i takie informacje umieszczamy na stronie. Od biegających psów po ulicach są m.in. służby w postaci straży miejskiej i lubelskiego schroniska, które mają za zadanie m.in. ustalenie do kogo należy zwierzę, a obowiązkiem właściciela jest jego właściwe pilnowanie. Zawsze odpisujemy, że można umieścić taki anons na naszej stronie jako „post na stronę”. Poza tym zawsze radzimy, aby umieścić ogłoszenie na największej grupie miłośników zwierząt – „Lublin dla zwierząt”. Tam najczęściej ludzie szukają swoich pupili. Dlaczego nie umieszczamy na tablicy takich ogłoszeń? Z prostej przyczyny, jesteśmy potem zasypywanie zdjęciami piesków, kotków, papużek, świnek, królików i innych pupili, a tablica na Facebooku w serwisie informacyjnym nie jest przeznaczona do umieszczania takich zdjęć. Zawsze dajemy możliwość umieszczenia ogłoszenia i zawsze doradzamy.
     Pozdrawiamy!

     • Wyrzucenie psa też jest przestępstwem i też jest karane nawet więzieniem.Proszę się doinformować.

      • Wyjaśniliśmy wszystko w poprzednim poście. Nie mamy zamiaru dalej dyskutować.
       Pozdrawiamy

     • Szanowna redakcjo, proszę przeczytać tekst zamieszczony przez Was powyżej i powtórne przeanalizowanie treści. To się nie trzyma kupy, albo trzyma w dosłownym tłumaczeniu!
      Przypominają mi się czasy PRL-u, odwracanie kota ogonem…

    • Anka, to co opisałaś to faktycznie są równi i równiejsi…

     • Też tak odbieram.Zero empatii ,sytuacja była naprawdę wyjątkowa,bardzo duży mróz,święta .Oczywiście powiadomione zastało schronisko.Niestety w takich przypadkach stosowany jest środek usypiający,ale do wykonania takiego strzału potrzebne jest pozwolenie ,wydawane w dzień powszedni a był drugi dzień świąt.Próby odłowienia w innym sposób nie miały sensu,bo pies był bardzo wystraszony,nie pozwolił nawet na sporą odległość zbliżyć się.Bardzo przeżyłam ,że nie udało się pomóc psinie.Typowy Januszu,dziękuję za twoje człowieczeństwo.Pozdrawiam serdecznie.

 3. anka,Pieskom został podstępnie podany marichuanen,bezwzględny złodziej doprowadził do tego,iż owe pieski skończą w rynsztoku ze skłutymi żyłami

 4. anka ogarnij się dzieweczko i nie pisz tu o jakiś biegających psach za swoim ogonem

 5. to tak tylko prywatnie, ode mnie.
  ” Do złodzieja”
  Jesteś zwykłym złodziejem ( kieszenie, sklepy, Vat-y, auta itp.) – jesteś zwykłym śmieciem.
  Jesteś złodziejem kradnącym też żywe istoty komuś bliskie – jesteś g.wnem ostatnim, bez honoru
  ( i nie pomogą tu żadne złodziejskie kodeksy pisane w rytm pieśni ” czarny chleb i czarna kawa ” tłumaczące
  że miał pod górkę, tatuś pił, mamusia musiała na ” Roksie „, z biednych rodzin, geny dziadka czy resortowe
  pochodzenie. G to G.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas