Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwy mężczyzna jechał hulajnogą elektryczną. Dostał mandat w wysokości kilkuset złotych

W nocy na jednej z ulic Świdnika policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę poruszającego się na hulajnodze elektrycznej. Jazda zakończyła się dla 22-latka mandatem.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego hulajnogą elektryczną doszło minionej nocy na jednej z ulic Świdnika. Mężczyzna w stanie nietrzeźwości przemieszczał się drogą publiczną.

Mundurowi zatrzymali 22-latka na ul. Racławickiej. Młodzieniec miał w organizmie ponad promil alkoholu. Całe zdarzenie zakończyło się dla niego mandatem w wysokości 500 złotych i pieszym powrotem do domu.

Od 20 maja, na terenie kraju obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego dotyczące między innymi użytkowników hulajnóg elektrycznych. Zgodnie z nowelizacją, kierowanie hulajnogą w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu jest wykroczeniem.

(fot. pixabay.com)

14 komentarzy

 1. Słuchaczka radia co ma wieprzową twarz

  Zamiast trafić w jakieś przydrożne drzewo, albo chociaż w słup, latarnię (niepotrzebne skreślić), trafił na policjantów. Pech :mgreen:

 2. Świdnik….tutaj jest inna czasoprzestrzeń.

 3. Obawiam się, że wraz rosnącą popularności e-hulajnog, coraz częściej będą się zdarzać wypadki z udziałem hulajnogistów. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że najbardziej poszkodowane będą niewinne osoby idące chodnikiem. Do slalomu pomiędzy zaparkowanymi samochodami, jadącymi para-rowerzystami dołączają jeszcze „motorowery” nazywane e-hulajnogami.

 4. Czyli tak: wypiłeś 1/2 l wódy i jedziesz drogą publiczną samochodem – przestępstwo, wypiłeś 1/2 l wódy i jedziesz drogą publiczną hulajnogą, rowerem – wykroczenie. Jeżeli kierowca samochodu ratując sie przed rozjechaniem pijanego hulajnogodzisty lub rowerzysty walnie w drzewo i zginie to ci odpowiadają za wykroczenie. Brawo ustawodawcy, brawo pis. Większej głupoty nie można wymyśleć. Pijany użytkownik drogi publicznej stanowi zagrożenie bez względu na to czym się porusza

  • piłeś nie jedź

   Piotr aby przedstawiać swoje filozofie, trzeba wiedzieć kiedy jazda po alkoholu jest przestępstwem a kiedy wykroczeniem.
   Zależy to od tego, czy jest stan po użyciu alkoholu czy stan nietrzeźwości.
   I nie zależy od wypicia pół litra wódki tylko od stężenia alkoholu we krwi lub w wydychanym powietrzu.
   Najlepszym sposobem jest nie pić przed jazdą.
   Tylko wielu zapomina, że możemy wydmuchać wczorajszy alkohol.

   • Kolego, jeżeli po wypiciu 1/2 l wódy jesteś w stanie po użyciu alkoholu to gratuluje organizmu. Tak więc Twoje przemyślenia są mizernej jakości. Nikt po wypiciu takiej ilości alkoholu nie będzie w stanie po użyciu

  • A co jeżeli ktoś porusza się pieszo i jest pijany? Powinien odpowiadać za to tak samo jak gdyby kierował po pijaku TIRem?
   Jeżeli nie dostrzegasz różnicy pomiędzy kierowaniem po pijaku hulajnogą, a ciężarówką to szkoda tracić czas na tłumaczenie tego. Tyle cierpliwości i wyrozumiałości dla drugiego człowieka to ja nie mam.

  • „Pijany użytkownik drogi publicznej stanowi zagrożenie bez względu na to czym się porusza” – tak
   „Pijany użytkownik drogi publicznej stanowi TAKIE SAMO zagrożenie bez względu na to czym się porusza” – nie

 5. To nie jest hulajnoga. To zwykły motorower elektryczny bez siodła. Hulajnogą nazywamy pojazd napędzany siłą mięśni.

  • Nowelizacja (z 20.06.2021) ustawy wprowadziła już definicje: e-hulajnogi itp. urządzenia. Obok osób pieszych oraz kierujących doszły jeszcze:
   -UTO – urządzenia transportu osobistego – w skrócie to wszystko to co na baterie: e-hulajnogi, monocykle elektryczne itp
   -urządzenia wspomagające ruch – to co jeździ bez prądu: rolki, hulajnogi

 6. „Meżczyzna w wieku 22 lat” …w zdecydowanej wiekszosci przypadków ,raczej duże dziecko ,rzadko uzywajace mózgu

 7. Ale kara 500 xł ,a i tak płaci właściciel,który doprowadził do tej prędkości przez AP.

 8. Powinien dostać dwa razy tyle. 500zł mandatu to za mało.

Z kraju

Sport