Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwy kierujący pouczał trzeźwego kierowcę, jak ma parkować

Zamojscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę renaulta. Mężczyzna na parkingu pouczał jednego z kierowców, jak ma parkować. Wkrótce 53-latek stanie przed sądem i odpowie za jazdę po alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj na jednym z zamojskich parkingów. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że pojawił się tam kierujący renaultem, który po zatrzymaniu pojazdu wysiadł z auta i zwrócił uwagę zgłaszającemu, że źle zaparkował samochód.

Zgłaszający mając podejrzenie, że kierujący renaultem może być nietrzeźwy, dlatego o wszystkim powiadomił policjantów. Wspólnie zaś z kolegą nie pozwolił mężczyźnie oddalić się i razem poczekali na przyjazd funkcjonariuszy.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, 53-latek z Zamościa miał w organizmie ponad promil alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna posiada również sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa czeka go odpowiedzialność karna.

Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek wpłaty świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych.

(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. grozić to se może..a jeszcze jak z pisu to nie ma o czym gadać

 2. Wódka lubi dym…

 3. Wiodl slepy kulawego .
  ?

 4. I bardzo dobrze. Pijany, z zakazem prowadzenia i jeszcze mu przeszkadzają inni. Jakby siedział cicho to jeździłby sobie dalej.

 5. ale sie przejal zakazem jak nie jedyny w polsce

 6. Krzysztof,, Ochota,,

  Jak już przeczytałem, to wszystko stało się jasne. Ale zanim przeczytałem, to miałem wątpliwości, który był trzeźwy.

 7. Zapewne syn ormowca . Na mnie też raz zgłosił. Więcej już nie zgłosi. Nie zgłosi już nigdy i na nikogo .

 8. I tym sposobem pijący wspomagają Rydzyka bo ten jest mocno sponsorowany kasą z funduszu dla ofiar przestępstw

 9. Pijak pouczał łajzę. Łajza wygrała.

 10. nie zmienia to faktu, że pijany kierowca mógł mieć większe pojęcie o parkowaniu niż trzeźwy.
  ilu pijaków jeździ nie zwracając na siebie uwagi, a ciamajdę po stylu jazdy poznasz od razu…