Nieprzytomny 17-latek znaleziony na ulicy. Nałykał się leku na kaszel

Wczoraj na jednej z ulic Janowa Podlaskiego, znaleziony został nastolatek. Nieprzytomny trafił do szpitala. Jak podejrzewają lekarze, zatruł się lekami.

W poniedziałek, mężczyzna idący ulicą Przechodnią w Janowie Podlaskim, dostrzegł leżącego w pobliżu nastolatka. Wykazując się obywatelską postawą, zainteresował się losem chłopaka, podszedł do niego by sprawdzić czy nic mu nie dolega. Gdy jednak nie mógł nawiązać z nim żadnego kontaktu, natychmiast powiadomił pogotowie ratunkowe. Nastolatek był nieprzytomny a jego stan wskazywał na silne zatrucie alkoholem bądź też środkami odurzającymi. Został przetransportowany do szpitala.

Po badaniach wykluczono by pił alkohol. Jak się okazało, zatrucie spowodowane było dużą dawką popularnego leku na kaszel. O zdarzeniu została powiadomiona policja. Funkcjonariusze ustalili, że 17-letni wychowanek tamtejszej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej już wcześniej eksperymentował z różnymi środkami, które miały działać odurzająco. Nastolatek wciąż znajduje się na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w bialskim szpitalu.

Jest to kolejny już przypadek zatrucia dostępnym bez recepty, w każdej aptece, popularnym lekiem na kaszel. Młodzi ludzie eksperymentują, połykając duże ilości tabletek, które mają działać odurzająco i wprowadzać w stan euforii oraz powodować halucynacje. Lek ten zawiera substancję działającą na układ nerwowy człowieka, co więcej przyjmowany często i w dużych ilościach uzależnia, prowadzi do zatrucia, a nawet do śmierci.

(fot. lublin112)
2015-08-04 17:21:52

16 komentarzy

 1. Acodin masters. 🙂

 2. Hahaha maryśka nielegalna i zakazana to się gimby trują legalnymi środkami odurzającymi „narkotykami” dostępnymi w każdej aptece.

  • Zawsze była nielegalna albo nawet nie dostępna a mimo to nikomu nie przyszło do głowy się truć niewiadomo czym niewiadomo po co. Chciał mieć odlot mógł się randapu napić, było by taniej dla służby zdrowia , zresztą z takiego osobnika nic dobrego już nie wyrośnie.

 3. Jestem całym sercem „za”, żeby lekarze ratowali życie tylko ofiarom wypadków, i ludzi chorych nie ze swojej winy. Takie bydło po pigułach czy innych dopalaczach niech sczeźnie pod płotem. Szkoda kasy.

  • Twój komentarz jest tak nierealny, że aż szkoda się nad nim rozpisywać.

   • Aaa, ty widzę też drobny ćpunek

    • Cóż, jeśli kiedyś za dużo wypijesz i wylądujesz na toksykologii albo np. twoje dziecko się naćpa to pewnie przypomnisz sobie swój durny komentarz. No chyba że jesteś takim mega świętoszkiem i zawsze będziesz bezdzietny, to współczuje, bo pewnie nie masz znajomych i tylko hejtujesz w internecie.

     • I tak właśnie gufy zakończyłeś ćwierć inteligentne wywody dzejms`a.
      Z całego serca gratuluję.

 4. powinna nastąpić śmierć i nikt by nie płakał.z tego powodu.

 5. ludzie cały swiat legalizuje marihuaę (konopie) trawa nie szkodzi nie uzaleznia fizycznie ale malolaty wola cpac legalne uzywki typu dopalacze czy ten akodin bo za to nic im nie grozi a jak zlapia cie z fifka nabita ziołem dosstaniesz wyrok w zawieszeniu i po przyszłosci kiedy wy tepe łby to zrozumiecie trzeba poczekac jakies 15 lat az wymrze starsze pokolenie

 6. Jak ktoś chce się naćpać to się naćpa, czy to klejem, czy lekami, a że koleś (jak wielu ) bał się pierdla to wolał się naćpać acodinem niż np trawą (której nie da się przedawkować) – prosta sprawa.
  Więzienie za posiadanie to jest kompletnie poroniony pomysł – jak ktoś chce sobie zryć beret to to zrobi, pytanie tylko kto zapłaci za leczenie.
  Jaki będzie kolejny krok nierządu? Zakazać leków na kaszel? Kto miał napady duszącego kaszlu wie, że praktycznie nie ma nic lepszego niż acodin (i w lepszej cenie) – większość środków na kaszel nawet nie jest klasyfikowanych jako leki.

 7. osoby chore na własne życzenie i przez głupotę , też należy leczyć i ratować , ale niech potem ponoszą koszty tego leczenia i ratowania

 8. Za moich czasów na tych syropach się egzaminy zdawało, a teraz zwalają z nóg?? Też jestem zdania żeby nie ratować gówniarzy którzy sami się trują – albo niech chociaż płacą za opiekę – stać ich na dragi stać i na leczenie. Swoją drogą patrząc na meneli ze sklepów też wolałbym legalizacji konopi a wprowadzenia wódki na kartki ;p

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9646zł 0.41%
  • GBP 4.9941zł 0.05%
  • EUR 4.4745zł 0.02%
  • CHF 4.2099zł 0.04%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa morskiego otworzą wyjątkową wystawę
   W Lubartowie odbędzie się coroczne „Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek
   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka