Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Niemce: Zareagował na widok pijanego kierowcy. Przypłacił to złamaną ręką i uszkodzonym autem

40-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego wkrótce usłyszy zarzuty kierowania gróźb karalnych, uszkodzenia ciała oraz mienia. Mężczyzna zaatakował 25-latka, który chciał mu pomóc.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 17:30 w Niemcach. Policjanci otrzymali informację o pijanym kierowcy. Z relacji zgłaszającego 25-latka wynikało, że ten jadąc od Rudki Kozłowieckiej w stronę Krasienina zauważył, prawdopodobnie pijanego, kierowcę forda mondeo. Kierujący nim mężczyzna o mało nie doprowadził do zderzenia, ponieważ jechał pojazdem pod prąd. 25-latek podejrzewając, że kierowca forda jest nietrzeźwy, zawrócił swoje auto i ruszył za nim.

Ford jechał zygzakiem najeżdżając na krawężniki. Mężczyzna dojechał w końcu do jednej z posesji w Niemcach. 25-latek jadący za nim, wysiadł z auta i ruszył w stronę kierowcy forda, który miał widoczny uraz głowy. Mężczyzna pracujący jako ratownik medyczny, będąc poza pracą, chciał pomóc 40-latkowi.

Ten jednak rzucił się na 25-latka grożąc mu zabójstwem. W trakcie szarpaniny kopnął go w nadgarstek. Później napastnik chwycił za długi metalowy pręt i wykrzykując w stronę młodego mężczyzny groźby zabójstwa uderzył nim w szybę mitsubishi.

– Kolejne zamiary furiata powstrzymali policjanci. Napastnikiem okazał się 40-letni mężczyzna. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile w jego organizmie. Sprawca trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieje. Z kolei 25-latkowi została udzielona pomoc medyczna. Okazało się, że mężczyzna ma złamany nadgarstek – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

40-latek wkrótce zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kierowanie gróźb karalnych, uszkodzenie ciała oraz mienia.

2016-01-07 10:59:39
(fot. ilustr. lublin112.pl)

16 komentarzy

  1. Swawolnik lubelski

    Gdyby to mnie przetrącił nadgarstek, to wyplułby wszystkie zęby zanim policjanta by zobaczył.
    Wielki szacun dla „młodego” za stosowna reakcję.

  2. Brawo dla tego RATOWNIKA! Tępić pijanych za kółkiem! A tego idiotę posadzić. Szkoda CHŁOPAKA bo cierpi. On chyba pracuje w Lubartowie. Gdybym przy tym był, dobrze, że mnie nie było…

  3. Szacunek dla młodego ratownika.
    Niestety moczymordzie nic nie zrobią, sąd zapewne uzna, że będąc pod wpływem nie był świadomy co robi. Straci prawko, więc będzie mu wszystko jedno i dalej będzie wsiadał pijany. Takie ch…we realia :/

Z kraju