Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nielisz: W sobotę po południu z zalewu wyłowiono zwłoki 23-latka

Alkohol i kompletny brak wyobraźni po raz kolejny doprowadziły do tragedii. Dzisiaj po południu odnaleziono ciało 23-letniego mężczyzny, który wczoraj utonął w zalewie w Nieliszu.

Wszystko wydarzyło się w piątkowe popołudnie. Dwóch znajomych postanowiło pierwszy dzień majowego weekendu spędzić na zabawie. Najpierw zaopatrzyli się w alkohol, a gdy ten się skończył wpadli na pomysł, by udać się nad zalew w Nieliszu. Tam 22-latek z gm. Zamość i jego o rok starszy kolega z gm. Stary Zamość zauważyli znajdującą się przy brzegu starą łódkę. Wtedy wymyślili, by popływać po zalewie. Nie przeszkadzało im że stara metalowa konstrukcja jest dziurawa i łódka nabiera wody. W pobliżu znaleźli kawałki płyt eternitowych, odłamali je na kształt wioseł i odpłynęli od brzegu.

Po chwili łódka zaczęła nabierać coraz więcej wody. lecz i to nie przeszkodziło im w dalszym pływaniu. Usiłowali rękami wylewać wodę z łódki, lecz tej zaczęło przybywać coraz więcej. Około godziny 15:50 łódka zatonęła a obaj młodzi mężczyźni znaleźli się w wodzie. Świadkowie którzy widzieli całe zdarzenie ruszyli na pomoc poszkodowanym. Jednak udało im się wyciągnąć tylko jednego z nich. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe przetransportowało 22-latka do szpitala.Badanie trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

O wypadku powiadomiono strażaków. Na miejsce przyjechały zastępy z Zamościa i Szczebrzeszyna, jednak prowadzone do późnych godzin wieczornych poszukiwania drugiego z mężczyzn nie przyniosły skutku. W sobotę rano akcja została wznowiona, na pomoc wezwano także grupę ratownictwa wodnego z lubelskiej straży pożarnej. Po południu udało się ratownikom odnaleźć zwłoki i wyciągnąć je na brzeg. Teraz zamojscy policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

2015-05-02 18:02:37
(fot. ilustr. lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. Czytając opis zdarzenia mam nieodparte wrażenie, że chciał zrobić wszystko, żeby zakończyć swój marny żywot…

 2. Sad but true dosłownie sam się nabił w butelkę…

 3. Dobrze, że go dość szybko wyciągnęli z tej wody, nie zdążył zasmrodzić sobą i tak niezbyt czystej wody.

  • po tobie to nawet najbardziej mocne środki środki nie dały by rady zabić smrodu sołtysie

 4. Wypił o raz za dużo… Przykre, a dla bliskich tragiczne.

 5. Wcale mi nie żal takich ludzi , nie ma kary śmierci , to jest naturalna utylizacja.

  • szkoda że ciebie życie nie może utylizować też mi zal by nie było ….

   • Kuba, nie napinaj się tak mocno, jesteś w internecie, tu każdy może napisać, co chce. Jak Ci to nie pasuje, to nie wchodź tu. Gościu wyraźnie, wszelkimi sposobami chciał się udać na drugą stronę Styksu i w końcu mu się udało.

    • do ja! może Kuba jest po prostu wrażliwym człowiekiem, i ma prawo wyrazić swoją opinię bo po prostu oburzają go komentarze tych, którzy drwią ze śmierci młodego człowieka. Według Ciebie tylko tacy mogą tutaj wchodzić????? a normalni ludzie nie?

    • Tak, tak Kubusiu, napinanie się ponad miarę może zakończyć się śmierdzącym pierdnięciem, a przy rozwolnieniu w pory też może coś pocieknąć. 🙂

 6. selekcja naturalna

  • Ma Ryja nie zawsze dziewica

   O selekcji naturalnej mówią (i piszą) złośliwcy, ale WIERZĄCY mówią, że Bóg tak chciał.
   Popieram i jednych i drugich