Nielisz: Petarda wystrzeliła w rękach 64-latka. Mężczyzna trafił do szpitala

Policjanci z Nielisza ustalają okoliczności wypadku, w którym ucierpiał 64-latek. Mężczyzna kupił petardy i chwilę po wyjściu ze sklepu odpalił jedną z nich. Zrobił to tak niefortunnie, że doznał poparzeń obu dłoni.

Do zdarzenia doszło w czwartek na terenie gminy Nielisz. 64-latek podczas zakupów postanowił jeszcze wziąć petardy. Po wyjściu ze sklepu mężczyzna odpalił jedną z nich. Zrobił to tak nierozważnie, że petarda wybuchła mu w dłoniach.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja. 64-latek w wyniku wybuchu doznał obrażeń obu dłoni. Trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Badanie stanu trzeźwości 64-latka wykazało w jego organizmie 1,7 promila alkoholu.

– Mundurowi sprawdzili sklep w którym 64-latek robił zakupy. W jego wnętrzu ujawnili opakowania z różnego rodzaju petardami. Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu – informuje podinsp. Joanna Kopeć z zamojskiej Policji.

Mundurowi sprawdzają czy właściciel sklepu dopełnił wszelkich wymogów związanych z obrotem materiałami pirotechnicznymi.

2015-06-19 12:16:07
(fot. Policja Zamość)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Nie dziwiłbym się małolatowi, który nie bardzo wie co ciuciu, a co papu, ale stary ramol, który pewnie odbębnił ze 2 lata w bohaterskim Ludowym Wojsku Polskim, powinien wiedzieć jak się z tym obejść, żeby kuku nie zrobiło.

 2. ale fajnie.Teraz dostanie odszkodowanie.

  • Zapewne stan nietrzeżwości u poszkodowanego pozbawi go tego przywileju. Sprzedawca dodatkowo odpowie za sprzedaż art. pirotechnicznych osobie nietrzeżwej. Sprzedaż jak i używanie tego typu zabawek jest obwarowane wieloma przepisami. Obaj będą mieli spore kłopoty.

 3. zapomniał dziad wyrzucić petardy po odpaleniu a teraz koleś ze sklepu będzie miał problemy

 4. Oto cała Polska. Nawalony dziad odpala po pijaku petardę, a policja zamiast wlepić mu mandat i zakończyć temat sprawdza czy sklep dopełnił formalności. Chore.

  • Jak jakiemuś dzieciakowi z sklep sprzeda lewe chińskie petardy, które narobią kuku to też będziemy pisali na forum, że CHORE państwo pozwoliło na sprzedawanie przez sklep niebezpiecznego towaru dzieciom.
   Ot cała Polska.

 5. A to nierozważny 64-latek.

 6. pewnie myslal, ze to raca i se trzymal 😀

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska
Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania