690 680 960

Nielegalne wyścigi na celowniku policji. Ponad 200 kontroli, ujawniono 110 wykroczeń

W Puławach i Łęcznej policjanci przeprowadzili akcję „Stop Agresji na Drodze”. W trakcie działań mundurowi przeprowadzili ponad 200 kontroli i ujawnili 110 wykroczeń.

„Stop Agresji na Drodze” – pod takim kryptonimem policjanci z ruchu drogowego w Puławach oraz Łęcznej przeprowadzili w sobotę działania, których celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących w rażący sposób naruszających przepisy ruchu drogowego. Dotyczyło to zwłaszcza osób biorących udział w nielegalnych wyścigach i „popisach” na drogach publicznych.

W działaniach udział brały patrole policji z Lublina oraz Ryk. W trakcie ponad 200 kontroli ujawniono 110 wykroczeń z czego prawie 70 dotyczących przekroczenia prędkości. Wobec kierujących łamiących przepisy i zasady ruchu drogowego mundurowi nakładali mandaty karne.

Do próby przeprowadzenia nocnego wyścigu doszło również w Krasnymstawie. Policjanci zatrzymali dwóch ścigających się kierujących samochodami marki volvo. Oba samochody ustawiły się na ulicy Polewanej zajmując dwa pasy ruchu, a kierujący ruszyli jednocześnie ścigając się ulicami Krasnegostawu.

Obaj 20-latkowie z Krasnegostawu zostali zatrzymani i stracili prawo jazdy. W tym przypadku rażącego łamania prawa policjanci nie nakładali mandatów. Sprawa trafi do sądu, a kierujący będą odpowiadać za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(fot. Policja Lublin)

32 komentarze

  1. Wschodniej strony sport

    Ale komando szeryfow w komentarzach

  2. Policja woli szarpać BABCIĘ KASIE,.Łobzów się lęka.

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…